Nikšić nakon sastanka u Mostaru kaže da nema velikoga pomaka

Lider SDP-a Nermin Nikšić kazao je nakon današnjega sastanka s vladajućom koalicijom u Mostaru da nije postignut značajan napredak oko spornih pitanja, ali da strane ostaju opredijeljene “da probaju nastaviti raditi i doći do kompromisa”.

“Moram reći da kad smo se dogovarali da izađemo ovdje nitko nije bio presretan jer smo svjesni da smo do sada imali bolje vijesti”, kazao je Nikšić i dodao da nije napravljen pomak kada su u pitanju sporna pitanja.

Ipak, kaže da partneri ostaju otvoreni “da urade sve što mogu”.

“Zakon o sprečavanju sukoba interesa je najbliži rješenju. Ostala dva su ostala prilično zakovana u spornim stvarima. Ostajemo opredijeljeni da probamo raditi i tražiti kompromise”, kazao je.

Kako kaže, motivira ga što i kad se strane ne dogovore, “radimo u atmosferi koja ipak ne znači nikakve sukobe, podjele i svađe.”

Na novinarsko pitanje o krivcima ukoliko ne dođe do dogovora, Nikšić je odgovorio:

“Vrlo često smo izloženi tomu da smo krivi. Međutim, kad pogledamo da je alternativna politika, a to je politika svađe i podjela, ona da je bila dobra mi bismo bili davno dio EU. Mi moramo surađivati, dogovarati se. To ide sporo, ali ipak ide”, kazao je Nikšić.

O zakonu o sudovima Nikšić kaže:

“Kad je u pitanju zakon o sudovima, mi smatramo da svako ovdje pravi određeni kompromis. Zakon o apelacionom vijeću je sasvim dovoljan, ali imamo spor oko lokacije, mi želimo da to bude Istočno Sarajevo, a partneri iz RS-a da to bude u Banjoj Luci. Hoće li biti promjena, vidjet ćemo. Ali, za sada je tako”, kazao je.

Najnovije

Dan otvorenih vrata u Srednjoj strojarskoj školi Fausta Vrančića

Dan otvorenih vrata Srednje strojarske škole Fausta Vrančića održat...

Mostar baza bh. biciklističke elite: Počinje trening kamp uoči “Tour of Bosnia and Herzegovina”

Dok se odbrojavaju dani do starta najvećeg sportskog spektakla...

Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije ugostio maturante: Predstavljanje studija i mogućnosti profesionalnog usmjerenja

Na Fakultetu građevinarstva, arhitekture i geodezije Sveučilišta u Mostaru,...

Univerzalni dječji doplatak predstavlja važan korak prema pravednijem i odgovornijem odnosu države prema obitelji

Hrvatska stranka prava Bosne i Hercegovine (HSP BiH) pozdravlja...

Napretkov uskrsni koncert u Sarajevu okupio brojnu publiku

U organizaciji Hrvatskog kulturng društva Napredak, u srijedu, 8. travnja...

Stolački cener – prilika za doživiti kulturno-povijesnu retrospektivu nasljeđa Stoca

Stolac je grad kojem se vraćate – kao putnik,...

Priča koja mijenja živote. Zaklada fra Mladen Hrkać gradi Dom fra Mladen Hrkać

Zaklada fra Mladen Hrkać organizira Donatorsku večer koja će...

HVIDRA Mostar uručila zahvalnicu ministru hrvatskih branitelja Tomislavu Medvedu

U prostorije mostarske Hvidre, jučer je u kratkoj posjeti...