Kao što je već tradicija i ove godine Mostarske mažoretkinje organiziraju povorku povodom karnevala.
Ponosni smo na činjenicu da je mostarski karneval postao nezaobilazan zimski događaj kojeg naši stanovnici s radošću dočekuju i kojeg isprate brojne generacije kako djece tako i odraslih.
Datum održavanja ovogodišnje karnevalske povorke je predviđen za nedjelju 2. ožujka 2025.godine sa početkom u 11:30 sati. Povorku će kao i svih godina do sada predvoditi Mostarske mažoretkinje a u povorci će kao i do sada tradicionalno sudjelovati i Hrvatska glazba Mostar.
Ovogodišnja tema karnevala biti će „Kroz krug života stupamo MI, mali i veliki!
Kroz ovu temu želimo skrenuti pozornost djeci da bi obitelj trebala biti centralna zajednica svakog djeteta i da bi nam obitelj trebala biti na prvome mjestu. Ne čine je stvari, već topli i srdačni odnosi između roditelja i djece, baki ,djedova…Obitelj je temelj i, htjeli mi to ili ne, oni će uvijek biti dio nas jer od njih dolazimo.
Krug života, u kojoj je svaka uloga života posebna na svoj način. Radost djeteta, slatke školske muke, škakljivi tinejdžerski dani, bezuvjetna majčinska i očinska ljubav ili mudrosti naših baka i djedova.
Svi oni će se naći u ovogodišnjoj povorci.
Sretni smo što će se i ove godine povorci pridružiti i mališani iz Ustanove Dječji vrtići Mostar sa svojim jedinicama: Radobolja, Mrvica, Sunce, Kuća od Kamena a teme njihovih skupina biti će zaista raznolike: Nigdjezemska i izgubljena djeca, Puzzle, Zemlja daleke prošlosti, dinosauri, Ježići, psi Dalmatinci, palete s bojama.
Povorka će se kretati od Rondoa u smjeru ulice kralja Tvrtka. Dolaskom na kružni tok skrenuti će u ulicu Stjepana Radića te se kretati navedenom ulicom sve do raskrsnice sa ulicom kralja Tomislava. Povorka će nastaviti svoj defile ulicom kralja Tomislava sve do raskrsnice prema ulici kralj Zvonimira odakle će dalje svoj defile nastaviti sve do kružnog toga prema ulici kralja Tvrtka sve do Rondoa tj. do Hrvatskog doma Hercega Stjepana Kosače gdje je planiran kraj povorke.
U povorci će sudjelovati i Auto razglas Videoton .
Defile će se završiti ispred Hrvatskog doma Hercega Stjepana Kosače gdje će se svi sudionici povorke moći počastiti krafnama zahvaljujući donatorima pekarni Sunce, Mlinar ,Nam-pek i Leda Vodi.