U nedjelju kreće 13. biciklijada Djeda Božićnjaka kroz Mostar

Najveća blagdanska tematska biciklijada ponovno donosi radost i praznični duh na mostarske ulice! U nedjelju, 22. prosinca 2024. godine, održat će se 13. biciklijada Djeda Božićnjaka, u organizaciji Biciklističkog kluba Mostar i Udruge za promociju biciklizma Hercegovina Bike.

Vožnja započinje u 13:00 sati sa Rondoa (ispred Hrvatskog doma herceg Stjepan Kosača), gdje će se biciklisti, obučeni u prepoznatljiva crvena odijela Djeda Božićnjaka, okupiti spremni da svojim veselim duhom ozare srca svih sugrađana, a posebno najmlađih. Biciklisti će voziti kružnom rutom kroz grad, dijeleći slatkiše i prigodne darove djeci koja se zateknu na ulicama, uz nezaobilazni glasni uzvik Ho-Ho-Ho!

Blagdanska vožnja koja grije srca

Jedna od naših najljepših i najveselijih manifestacija ponovno je pred nama. Biciklisti obučeni u crvena odijela Djeda Božićnjaka proći će ulicama grada kako bi unijeli blagdansko raspoloženje među naše građane. Ovo je već tradicionalan događaj na koji se svake godine odaziva veliki broj biciklista, a nadamo se da će i ove godine odziv biti još veći, izjavio je Toni Zorić, predsjednik udruge HerzegovinaBike.

Ruta biciklijade

Biciklijada kreće sa Rondoa, nastavlja se Lenjinovom šetnicom (ulicom Nikole Šubića Zrinskog) do Španjolskog trga, zatim Bulevarom, preko Lučkog mosta i ulicom Maršala Tita, prolazeći pokraj Musale, Hotela Ero, Carinskog mosta i Željezničke stanice. Vožnja se nastavlja prema Zaliku, preko novog mosta do vrha Avenije, pa ulicom Kralja Tomislava do Strelčevine i natrag na Rondo, gdje će sudionici uživati u zajedničkom druženju uz kuhano vino, tople napitke i blagdanske delicije.

Poziv građanima i biciklistima

Organizatori pozivaju sve građane Mostara da izađu na ulice i pozdrave veselu povorku Djeda Božićnjaka te uživaju u prazničnoj atmosferi. Biciklijadi se mogu pridružiti svi koji obuku kostim Djeda Božićnjaka ili barem stave prepoznatljivu crvenu kapu.

Pozivamo sve naše kolege bicikliste i sugrađane da budu dio ove jedinstvene priče, koja promiče zajedništvo, kulturu življenja i radost blagdana. Pridružite nam se u najveselijoj vožnji kroz grad Mostar!“, poručio je Josip Barišić, predsjednik BK Mostar.

Za sigurnost svih sudionika biciklijade pobrinut će se djelatnici MUP-a HNŽ, kojima organizatori zahvaljuju na podršci i pomoći u realizaciji događaja.

Pridružite se ovoj veseloj božićnoj priči i doživite čaroliju blagdana na biciklu!

Najnovije

Taekwondo klub Cro Star Mostar uspješan na Durmitor Open turniru

Taekwondo klub Cro Star Mostar je u subotu imao...

Realizirana druga akcija pošumljavanja Boranke u BiH, posađeno 2000 sadnica munike

Na lokalitetu Rujišta uspješno je održana druga akcija pošumljavanja...

Održan ždrijeb za 31. Božićni malonogometni turnir “Hvidra–Mostar 2025”: Poznati prvi rasporedi utakmica

U prostorijama Hvidre grada Mostara održan je službeni ždrijeb...

Federalni ministar zdravstva Rimac posjetio Dom zdravlja Prozor-Rama i poručio: Zdravlje je priorioritet

Federalni ministar zdravstva, dr. Nediljko Rimac posjetio je Dom...

Maturanti u Mostaru upoznali studijske programe Hrvatskog katoličkog sveučilišta u Zagrebu

Hrvatsko katoličko sveučilište u Zagrebu, u suradnji s Hrvatskim...

Grad Mostar: Projekti se odobravaju samo kad ih potvrdi zakon i struka

Grad Mostar pozdravlja odluku Gradskog vijeća koje je dalo...

Primopredaja specijaliziranog vozila za prikupljanje sortiranog otpada u okviru projekta „To Zero Waste CBC“

U krugu reciklažnog dvorišta u Mostaru upriličena je svečana primopredaja...

HP Mostar tiskala prigodno izdanje maraka u povodu Božića i Nove godine

Hrvatska pošta (HP) Mostar tradicionalno tiska izdanje poštanskih maraka...