Osnovana „Nova umirovljenička stranka“ u Tuzli

Osnovana „Nova umirovljenička stranka“ u Tuzli. Osnivači su usvojili Statut, Program i druga osnivačka akta Stranke. Izabran je Glavni odbor i Predsjedništvo, te ostali organi Stranke.

U odnosu na postojeću umirovljeničku Stranku, tuzlanska ima radikalno demokratiziran Statut i inoviran Program. Ovi akti predviđaju autonomiju budućih regionalnih organizacija i programske aktivnosti na principima suvremenih europskih zakonodavnih principa.

Zasad okupljaju uglavnom umirovljenike, ali će se boriti za demokratska prava svih ugroženih kategorija stanovništva, koje u modernoj leksičkoj praksi nazivaju prekarijatom. Osnovna stranačka aktivnost biće borba za pravdu i pravnu državu, što podrazumijeva bolji socijalni status svih ugroženih društvenih kategorija, te borba protiv feudalnih principa koje u svakodnevnoj praksi nameću oligarhijske vlastodržačke vođe.

Za predsjednika Nove umirovljeničke stranke izabran je Vehid Jahić.

Najnovije

Josip Jo Ivanković oduševio novom pjesmom “Lijepa”: “Pjesma je iskrena, emotivna i puna topline”

Mladi glazbenik iz Tomislavgrada Josip Jo Ivanković ponovno je...

Mnoštvo mladih slušalo o mušku i žensku kako Bog zapovijeda

U srijedu 12. studenoga održan je još jedan susret...

Desetljeće prijateljstva i pjesme: Klapa Grga slavi jubilej koncertom u Posušju

Klapa Grga iz Posušja obilježava deset godina glazbenog djelovanja,...

Boris Beck za Kompas: Građansko u BiH je finta da bi se preglasavalo, a prigušivanju identiteta je došao kraj

https://www.youtube.com/watch?v=U28IiPmmy0M „Nije nemoguće da je prigušivanje identiteta u BiH došlo...

Mozzart žurka u Mostaru: Zabava uz kišu džekpotova!

Spremite se za nezaboravnu žurku u Mozzart kazinu Mostar...

Predstavljena vrijedna monografija u povodu 70. rođendana Simfonijskoga orkestra Mostar

U povodu obilježavanja 70 godina postojanja i uspješnoga umjetničkog...