Skoro polovica Trumpovih birača vjeruje da je atentat na njega bio organiziran

GOTOVO polovica glasača Donalda Trumpa vjeruje u teoriju zavjere da je više osoba bilo umiješano u pokušaj atentata na bivšeg američkog predsjednika, pokazuje istraživanje Newsweeka.

Anketa je pokazala da 47 posto republikanskih glasača vjeruje da je više ljudi bilo uključeno u pokušaj atentata na Donalda Trumpa.

Neki republikanci šire teorije o organiziranom atentatu

36 posto republikanaca koji su sudjelovali u istraživanju reklo je da vjeruje da je samo jedna osoba bila uključena, dok je 17 posto reklo da ne zna. Za usporedbu, 22 posto demokratskih birača reklo je da vjeruje kako je umiješano više ljudi, dok je 58 posto reklo da je jedna osoba bila odgovorna, a 21 posto njih je reklo da ne zna.

Podsjetimo, 13. srpnja je napadač, 20-godišnji Thomas Crooks, otvorio vatru na Trumpovom skupu u Pennsylvaniji te je Trumpa ranio u desno uho. Pritom je ubio jednog gledatelja te ranio još dvije osobe. U razmjeni vatre s agentima Tajne službe Crooks je ubijen.

FBI je dosadašnjom istragom utvrdio da je napadač djelovao sam, no neki republikanci šire teorije o organiziranom napadu i neimenovanim pomagačima. “Nema nikakvih uvjerljivih dokaza da je itko pomagao Crooksu”, poručili su iz FBI-a.

Najnovije

Izvođači diskografske kuće Croatia Records među slavljenicima na 33. dodjeli nagrade Porin

Na sinoć održanoj 33. svečanoj dodjeli glazbene nagrade Porin...

Vildana Bešlija: Inicijative za sigurniji i dostojanstveniji život osoba s epilepsijom

Osobe koje žive s epilepsijom svakodnevno se suočavaju s...

Vlada ŽZH: Održana 93.sjednica

U četvrtak 27. ožujka 2026. godine, pod predsjedavanjem predsjednika...

U Mostaru održan tradicionalni Breviarium poeticum u organizaciji DHK HB

U Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače u Mostaru sinoć...

HSP BIH: Vrijeme je za odgovornost – usvojiti zakone i otkočiti europski put Bosne i Hercegovine

Hrvatska stranka prava BiH poziva izaslanike u da bez...

Projekt izgradnje autobusnih stajališta na području Grada Mostara

Nakon uspješne procedure javne nabave pod nazivom "Nabava i...

Mostarski gimnazijalci osvojili regiju: aplikacijom pomažu djeci s poteškoćama u govoru

Mostar ponovno ima razlog za ponos. Učenici mostarske gimnazije...