Zatvaraju Bannona da ne može pomagati Trumpu u kampanji

Bivši savjetnik Donalda Trumpa, Steve Bannon, mora doći u zatvor do 1. srpnja kako bi odslužio četveromjesečnu kaznu zbog nepoštovanja Kongresa, rekao je savezni sudac.

Odluka znači da će Steve Bannon, desničar koji je i dalje utjecajan u Trumpovim krugovima, vjerojatno biti u zatvoru tijekom ključne faze predizborne kampanje za predsjedničke izbore 5. studenoga na kojima će Donald Trump odmjeriti snage s demokratskim predsjednikom Joeom Bidenom.

Nalog okružnog suca Carla Nicholsa iz Washingtona izdan je nakon što je savezni žalbeni sud prošli mjesec odbio Bannonov pokušaj da poništi poziv na svjedočenje kongresnog panela koji je istraživao napad na Kapitol 6. siječnja 2021.

Bannon je novinarima ispred sudnice rekao da će od Vrhovnog suda zatražiti da intervenira, ocijenivši da je riječ o politički motiviranom progonu.

– U svemu ovome riječ je o samo jednome: gašenju pokreta MAGA, rekao je, govoreći o Trumpovu sloganu “Make America Great Again”.

Bannon je 2022. osuđen po dvije točke optužnice zbog nepoštovanja Kongresa jer je odbio predati dokumente i svjedočiti pred odborom Zastupničkog doma. Bit će drugi bivši visoki Trumpov dužnosnik koji će završiti u zatvoru jer ne želi surađivati s odborom. Peter Navarro, bivši savjetnik za trgovinu, služi kaznu od četiri mjeseca zatvora.


Steve Bannon bio je među Trumpovim savjetnicima koji su željeli spriječiti potvrdu Bidenove pobjede na izborima 2020., no tada više nije radio u Bijeloj kući.

Najnovije

Finalni umjetnički performans mladih Mostara – „Global Art Fusion“

Agencija lokalne demokracije (LDA) Mostar poziva medije da ispratite...

Zlatna povleja Matice hrvatske za monografiju “Ferdinand Zovko: Baritonov život za publiku”

Monografija „Ferdinand Zovko: Baritonov život za publiku“ autora Dragana...

Odlazak doajena novinarstva i kroničara suvremene povijesti Mostara

U 79. godini života preminuo je Šemsudin Zlatko Serdarević, doajen mostarskog novinarstva,...

Počela izgradnja novog terminala Zračne luke Mostar, vrijednog 1,5 milijuna maraka

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić i predsjednica Vlade Hercegovačko...

Bošnjak u Berlinu sudjelovala na konferenciji o reformama tržišta rada

Ministrica civilnih poslova Bosne i Hercegovine Dubravka Bošnjak, na...

Milan Sitarski: Lagumdžija je mahanjem zemljovidom trećeg entiteta u sred Vijeća sigurnosti internacionalizirao hrvatsko pitanje

Član Stručnog tima Instituta za društveno-politička istraživanja Milan Sitarski...

FMOZ poziva akademsku i istraživačku zajednicu na prijavu projekata iz znanosti i inovacija

Federalno ministarstvo obrazovanja i znanosti poziva univerzitete, znanstveno-istraživačke institucije,...

Narodno pozorište RS-a s „Gospođom Olgom“ gostuje na Mostarskom proljeću

Već tradicionalni sudionik kazališnoga programa Mostarskoga proljeća, ansambl Narodnoga...