Bosanci posredovali transferu njemačkog braniča u Inter

Ismet Dizdarević i Avdo Dizdarević posredstvom prestižne menadžerske agencije “Dodici Sportmanagement” posredovali su transferu njemačkog braniča, kamerunskog porijekla, Yanna Aurela Bissecka u Inter.

Inter će nogometnom klubu Arhusu platiti otkupnu klauzulu od sedam milijuna eura.

Ovaj fudbaler inače je seniorsku karijeru započeo u Kolnu, a igrao je još za Rodu u Nizozemskoj, te za Guimaraes u Portugalu.

Za mlađe selekcije Njemačke je nastupio 22 puta i postigao tri pogotka, a bio je i kapetan U-21 selekcije Elfa.

Zanimljivo je da su transfer realizirali menadžeri porijeklom iz Bosne i Hercegovine. Avdo je iz Blagaja (Mostar), a Ismet Krajišnik iz Cazina. Dizdarevići su ovim poslom potvrdili zavidnu menadžersku reputaciju.

Podsjećanja radi Avdo i Ismet su ranije posredovali transferu šesnaestogodišnjeg stopera Osijeka i Hrvatske U-17 reprezentacije Ljube Puljića u minhenski Bayern. Transfer Puljića realiziran je za više od 3 mmilijuna eura, što je rekordan iznos za ovako mladog nogometaša.

Najnovije

Sezonski posao u Dolini Neretve: Traže se radnici za branje mandarina

U Dolini Neretve uskoro počinje sezona branja mandarina, a...

Caritas BiH dodijelio 45.000 KM devet mladih poduzetnika u Mostaru i Banjoj Luci

Nakon završenih obuka i predstavljanja svojih poslovnih ideja pred...

Adi Šoše predstavlja novu pjesmu i video spot „Vila“

Jedan od trenutno najpopularnijih mladih pjevača u regiji,  Adi...

Marko Lazanin i TS Sanjalice predstavljaju singl i spot Rodnom selu, vratit ću seja

Skladba Rodnom selu, vratit ću se ja još je jedan osvrt na...

BLAGDAN SV. ĆIRILA I METODA: Dan Hrvatskog kulturnog društva Napredak

Dana 5. srpnja, obilježava se Dan Hrvatskog kulturnog društva...

Direktoru dm-a BiH Damiru Šloselu uručena prestižna nagrada „Europski najmenadžer i najkompanija“

Na 46. svečanoj dodjeli nagrada u organizaciji Direkcije europske...

Nek vas ponese “Plima ljubavi”:

Nova pjesma Lucije Marcelić & Pink Noisea "Plima ljubavi"...