USKOK upao u PPD

USKOK upao u PPD, izuzima se dokumentacija, uhićenja zasad nema

Policija je jutros, prema nalogu USKOK-a, počela pretragu u sjedištu tvrtke Prvo plinarsko društvo (PPD) u Vukovaru.

Pregledavala se i izuzimala dokumentacija, a uhićenja za sada nema. Doznaje se kako je riječ zapravo o dijelu istrage iz afere jedne druge tvrtke –  Tri D Rada, kazao je za središnji Dnevnik HTV-a novinar Marin Ćurić.

– Nije bilo pretresa ni ureda niti privatne imovine. Istražiteljima je zanimljiv bivši direktor iz INA-e Damir Škugor, javnosti poznat iz afere “teške” milijardu kuna. Osim njega, istražitelji istražuju poslove njegove majke Rade Škugor, koja je bila odgovorna osoba i vlasnica tvrtke Tri D Rada, a uz njih istražuje se uloga i jednog od direktora iz grupacije PPD-a Damira Spudića, kazao je novinar Ćurić.

– Rada Škugor osnovala je tvrtku Tri D Rad na kraju 2020. godine. Bila je registrirana za poslove prometa trgovine plinom i opskrbe električnom energijom između ostaloga. Ostvarila je zapanjujuću dobit od čak više od 23 milijuna tadašnjih kuna. Godinu dana poslije, u studenom 2021., tvrtku je zatvorila, svu zaradu zadržala za sebe i ispostavilo se kako je riječ o jednokratnoj transakciji u kojoj su osobe poslovno povezane s Pavlom Vujnovcem uplatile 23,47 milijuna kuna na račun tvrtke Tri D Rada, i to za transakciju s otkupom dugova tvrtke Dalekovod, dodao je Ćurić.

– Kako je to izgledalo? Tvrtka Tri D Rada otkupila je dugove Dalekovoda i zatim ih nekoliko dana poslije preprodala tvrtki Construction Line LTD registriranoj na Malti po gotovo dvostruko višoj cijeni. Vlasnik Construction Lina Josip Jurčević poslovni je partner Pavla Vujnovca. Za sada nema informacije kako je ova istraga usmjerena protiv Pavla Vujnovca osobno, izjavio je Ćurić.

MUP i USKOK o pretrazi se nisu oglasili.

0 seconds of 1 minute, 52 secondsVolume 45%

Aktualni slučaj komentirao je i premijer Andrej Plenković.

– Što se nas tiče, sve te aktivnosti pravosudnih tijela su u potpunosti autonomne, neovisne. Mi smo da se istraži sve ako je bilo nezakonitosti ili nepravilnosti, kazao je Vujnovac.

Najnovije

Kolumna šefa Delegacije EU i posebnog predstavnika EU u BiH Luigija Sorece

Godinu dana nakon poplava: udruženim snagama u sprječavanju budućih...

Rubik agencija i Šimović tisak darovali nove razglednice svim Čapljinkama i Čapljincima!

Povodom Dana grada Čapljine i blagdana sv. Franje Asiškog,...

CBBiH i EBRD: Zajednička posvećenost reformama i održivom razvoju BiH

U prostorijama Centralne banke Bosne i Hercegovine (CBBiH) guvernerka...

Kako reagirati na nasilje i agresiju među djecom: savjeti psihologa

Vijest iz Mostara o bojkotu nastave u Osnovnoj školi...

Započeo upis druge generacije hibridnog doktorskog studija SUM-a

Sveučilište u Mostaru (SUM) objavilo je natječaj za upis...

Ažuriraj Mozzart aplikaciju i osvoji novi iPhone 17 Pro

Mozzart je lansirao novu verziju Android i iOS aplikacije...

Klara Šimag predstavlja spot za pjesmu Lepe Zagorje

Klara Šimag, svestrana djevojčica iz Mirkovca u Svetom Križu...

Valentina Krajna otvara novo poglavlje singlom Bye, bye

Mlada glazbenica Valentina Krajna, predstavlja svoj novi singl pod nazivom Bye, Bye. Glazbu...