Paviljon BiH na 60. Venecijanskom bijenalu do sada je posjetilo preko 60 000 posjetitelja

Projekt Mjera mora autora Stjepana Skoke i kustosa Marina Ivanovića oborio je dosadašnji rekord posjetitelja Paviljona Bosne i Hercegovine koji je iznosio 60 000, a postavljen je tijekom cijeloga trajanja Bijenala, koje obuhvaća razdoblje od sedam mjeseci. Paviljon Bosne i Hercegovine iz dana u dan bilježi rastući broj posjetitelja, što je dokaz iznimne kvalitete projekta Mjera mora koji je uvršten u brojne vodiče za posjetitelje Bijenala i glasi kao jedan od paviljona „koje morate posjetiti“ na ovogodišnjem Bijenalu.

S obzirom na to da 60. izdanje Venecijanskog bijenala traje do kraja studenog, projekt Mjera mora postavit će novi standard broja posjetitelja koji će u budućnosti trebati premašiti. Projekt Mjera mora privukao je veliku pažnju posjetitelja i kritičara, dodatno ističući kreativni potencijal i inovativnost domaćih umjetnika. Organizatori Paviljona izrazili su zadovoljstvo i ponos zbog postignuta uspjeha, ističući važnost međunarodnih manifestacija poput Venecijanskoga bijenala za promociju bosanskohercegovačke kulture i umjetnosti na globalnoj razini.

Ovaj rezultat također je značajan pokazatelj o povećanoj vidljivosti i prepoznavanju kulturnih vrijednosti Bosne i Hercegovine te pruža dodatnu motivaciju za buduće projekte i nastupe na međunarodnoj sceni. Projekt nastupa Bosne i Hercegovine na 60. Venecijanskom bijenalu u cijelosti je financiran iz sredstava Ministarstva civilnih poslova i Federalnog ministarstva kulture i sporta Bosne i Hercegovine.

Najnovije

Milica Pavlović 28.6. stiže u Mostar s lavovskom energijom!

Mostar se priprema za veliki koncert Milice Pavlović koja...

VIDEO SALEM MARIĆ: I da se ukine prefiks hrvatski; AVDO AVDIĆ: Da, to bi bilo uredu

Više od 20 minuta se bivši predsjednik Gradskog vijeća...

Održan Hackathon na Sveučilištu Hercegovina

Dana 10. 5. 2025. u prostorijama Sveučilišta Hercegovina u...

Parni Valjak predstavlja novi singl i lyrics video za pjesmu Pustit ću glas

Jedan od najznačajnijih i najutjecajnijih rock bendova ovih prostora, Parni...

HP Mostar tiskala prigodno izdanje maraka „Svjetski dan umjetnosti“

Svjetski dan umjetnosti Hrvatska pošta (HP) Mostar obilježila je...

Kako prepoznati melanom – od samopregleda do dijagnoze

Prosječan rizik od razvoja melanoma tijekom života u „bijeloj“...

Predsjednica Vlade na humanitarnoj večeri za socijalno ugrožene studente Sveučilišta u Mostaru.

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač sudjelovala je večeras...

Humanost Širokobriježana pretočena u 43 doze krvi

U srijedu, 14. svibnja, u restoranu "Kod Čolića" u...