Zrinjski i Borac idu dalje

HŠK Zrinjski lako prošao

HŠK Zrinjski je i u uzvratnoj utakmici svladao Jedinstvo iz Bihaća s 2:0 te se plasirao u polufinale Kupa BiH gdje brani naslov osvojen prošle godine. Nakon što je u Bihaću bilo 1:0 za Plemiće, u uzvratu je pred oko tisuću gledatelja Zrinjski bio nešto uvjerljiviji pobijedivši s 2:0. Trener Zrinjskog Željko Petrović poslao je na teren skoro posve novu ekipu u odnosu na utakmicu s Borcem, a takva momčad je već nakon pola sata riješila sve dvojbe.

U 4. minuti Kerim Memija nabacio je loptu u šesnaesterac, a Nardin Mulahusejnović je lijepim skokom pogodio glavom za vodstvo Zrinjskog. U 27. minuti bilo je 2:0, a udarcem s oko 17 metara svoj prvijenac za Zrinjski postigao je Luka Lukanić.

Domaći su mogli do još barem jednog pogotka, ali nisu imali ni sreće. Pogotovo Tomislav Kiš koji je dvaput pogodio okvir gola, po jednom u svakom poluvremenu.

Zrinjski se tako u polufinalu priključio dobojskoj Slozi, a ostale polufinaliste doznat ćemo danas i sutra.

Sarajevo napustilo teren

KAOS u četvrtfinalu Kupa BiH. Uzvratna utakmica četvrtfinala između Sarajeva i Borca (1:2) prekinuta je u sudačkoj nadoknadi nakon što su igrači domaćeg Sarajeva napustili teren. Njih su s terena povukli sportski direktor kluba Senijad Ibričić i trener Simon Rožman.

Zbog brojnih prekida tijekom susreta očekivala se velika nadoknada, ali sudac Musa pokazao je samo pet minuta, što je razbjesnilo domaćine. Kap koja je prelila čašu bio je prekršaj u napadu, koji je Musa dosudio Sarajevu u 93. minuti. Okružili su glavnog suca, a nakon toga poveli igrače prema svlačionici uz ovacije Koševa. Musa je odsvirao kraj susreta i Borac će igrati u polufinalu Kupa.

Prvi susret u Banjoj Luci završio je bez golova, a u uzvratu je Borac poveo u 23. minuti golom 17-godišnjeg Stefana Marčetića. Domaćini su izjednačili u 55. preko Hamze Čatakovića iz penala, da bi Marčetić šest minuta kasnije drugim golom vratio Borac u vodstvo. Igrači Sarajeva cijelu su se utakmicu žalili na suđenje Matea Muse, koji je u 63. minuti isključio njihovog igrača Renana Oliveiru.