Završili XX. Dani Matice hrvatske Grude 2025. – Božiću ususret

U župnoj crkvi u Gorici u IV. nedjelju došašća, 21. prosinca 2025. godine, zbio se završni događaj XX. Dana Matice hrvatske Grude –BOŽIĆU USUSRET-. Bio je to sjajan Adventsko-božićni koncert koji Matica hrvatska Grude, u suradnji sa župnim uredima, organizira od 2005. godine, i to svaki put je koncert u drugoj župi grudskoga dekanata.

Na samom početku dobrodošlicu svima zaželio je župnik župe Gorica fra Marin Karačić, a nakon njega se prigodnim riječima, čestitajući Božić, obratio i fra Jozo Grbeš, provincijal Hercegovačke franjevačke provincije.

Na ovom koncertu su nastupali:

  • Dječji župni zbor sv. Stjepana Prvomučenika Gorica-Sovići
  • Zbor Glazbene škole Grude
  • Dječji župni zbor sv. Terezije Male „Nebeske ruže“ Ledinac 
  • Dječji župni zbor „Kristova ruža“ Ružići
  • Zbor Osnovne škole Ruđera Boškovića Grude
  • Zbor Osnovne škole fra Stipana Vrljića Sovići
  • Zbor župe Bezgrješnog začeća BDM Tihaljina
  • Frama Gorica-Sovići
  • Župni zbor sv. Mihovila Arkanđela Drinovci
  • Župni zbor sv. Terezije Male „Nebeske ruže“ Ledinac
  • Župni zbor sv. Ivana Krstitelja Ružići
  • Župni zbor sv. Stjepana Prvomučenika Gorica-Sovići
  • Klapa Bratovština Gorica–Sovići
  • Lucija Zovko

Na kraju je predsjednik Matice hrvatske u Grudama u svoje ime i u ime najstarije kulturne institucije u Hrvata, u ime Matice hrvatske koju predstavlja u općini Grude svima zaželio čestit i blagoslovljen Božić i Novo lito 2025. Gospodnje! Također su dodijeljene Matičini zahvalnice najdugovječnijim članovima župnih zborova kao i nekim zaslužnim pojedincima. Zahvalnice su dobili: Don Jozo Ančić, Milena Leventić, Pere Majić, Ivana Bošnjak, Ante Pejić Žerić, Ljubica Zorić, Ana Mijatović, Anđelka Grizelj Seka, Branka Jurčić, Desanka Galić i Damir Mikulić. Nastavit će Matica hrvatska i ubuduće dodjeljivati svoje nagrade promicateljima duha hrvatske uljudbe na ovim prostorima.

Načelnik općine Grude Ljubo Grizelj na samom kraju programa zatvorio je XX. Dane Matice hrvatske Grude -Božiću ususret-, zaželio je još puno ovakvih lijepih događaja i koncerata, zahvalio je izvođačima i posebno Matici hrvatskoj u Grudama za izniman i vrlo uspješan rad u kulturi kroz čitavu godinu, i čestitao svima Božić i Novu godinu!

Marija Prlić je skladno vodila program, a druženje se nakon koncerta nastavilo u Pastoralnom domu u Gorici. Sljedeće godine domaćin ovoga koncerta trebala bi biti župa Ružići.

Najnovije

HSP BiH – Obljetnica stradanja širokobrijeških franjevaca – 7. 2. 1945

Hrvatska stranka prava BiH s dubokom boli iskazuje svoje...

Predsjednica Buhač na GOŠK-ovoj plavo-bijeloj noći

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač obratila se večeras...

TI BiH upozorava na indicije: Na čelu pojedinih biračkih odbora u Doboju osobe povezane sa strankom

Transparency International u BiH upozorio je Središnje izborno povjerenstvo...

Hotel Mostar raspisao natječaj za više radnih mjesta

Hotel Mostar raspisao je natječaj za prijem više djelatnika...

Ivica Jerkić: Euroatlantski put BiH nezamisliv je bez političke sigurnosti hrvatskog naroda

U šestoj emisiji serijala „Hrvatski narod diše europske vrijednosti“...

Tomislav Maleta Tona: 20 godina pjesme, uspomena i zajedništva – Macao Band slavi jubilej u Livnu

Macao Band ove godine obilježava velikih 20 godina djelovanja...

Mladi povezuju Bijeljinu i Tuzlu kroz projekt T2B Connected

Mladi iz Tuzle i Bijeljine su jučer simboličnim susretom...