Za blagostanje Crne Gore nužno je suzbiti politički uticaj tzv. SPC

Više je razloga zato se danas većini stanovnika u Crnoj Gori ne može uputiti božićna čestitka. Prvi je formalne prirode – nedugo nakon okupacije Crne Gore 1918. godine, točnije 1920. godine nastala je takozvana Srpska pravoslavna crkva u Kraljevini SHS, nakon ukidanja autokefalne Crnogorske crkve. Ova okupatorska pseudocrkva nije prihvatila novi gregorijanski kalendar, pa sada je Crnogorcima nametnuto da slave Božić 7. januara, umjesto onako kako je ispravno i kako smo do svetosavske okupacije 1920. i radili – 25. decembra.

Drugi mnogo važniji razlog zašto većina stanovništva Crne Gore, posebno oni koji se deklariraju kao Crnogorci, nemaju razloga slaviti „najradosniji hrišćanski praznik“, je taj što je svetosavska sekta, paramilitarna organizacija ogrezla u grijehu, potpuno okupirala državu i kontrolira njenu političku scenu i trenutačnu vladajuću garnituru.

Tako da umjesto čestitike, Portal Aktuelno će ponoviti poruku koju smo objavili prije tri godine na ovaj dan:

Na Božić svi ljudi u Crnoj Gori moraju sebi priznati, i kao vodilju treba konačno prihvatiti tešku istinu – da bi Crna Gora izašla iz blata dekadencije i krenula putem prosperiteta i društvene emancipacije, svetosavska sekta treba u potpunosti izgubiti svoj uticaj i da se sekularizacijom društva vrati u okvire djelovanja u kojima je operirala prije eksplozije zla Fotografija 1: BOŽIĆ POD SVETOSAVSKOM OKUPACIJOM: Za blagostanje Crne Gore nužno je suzbiti politički uticaj tzv. SPC

Država u državi

Umjesto da se Crna Gora liječi od bolesti militantnog svetosavlja, takozvana SPC nakon promjene vlasti 30. kolovoza 2020. godine, i potpisivanja sramotnoga „temeljnog ugovora“ u kolovozu 2022. godine, postala je i službeno država u državi, finanscijski i politički moćnija nego ikad.

Ova parapolitička organizacija, s jakim vezama u srpskom, ali i ruskom obavještajno-sigurnosnom sektoru, postala je glavna operativna ispostava za sprovođenje malignog velikodržavnoga projekta „srpski svet“. Kao takva pod pokroviteljstvom svetosavskih vlasti praktično je nedodirljiva u Crnoj Gori.

Veliki politički doprinos koji je imala u promjeni vlasti, desekularizaciji Crne Gore i trasiranju njenog puta k integraciji u ”srpski svet”, svetosavska sekta je dobro naplatila kod tri svetosavske vlade na čelu s vjerskim ekstremistom Zdravkom Krivokapićem, zatim potpisivačem „temeljnoga ugovora“ Dritanom Abazovićem i sada formalnim premijerom Milojkom Spajićem.

Spajićeva uslužna vlada koju vodi u ime Andrije Mandića i autokrate Aleksandra Vučića, samo je nastavila tradiciju ulizivanja i sipanja novca u takozvanu SPC, koja i onako važi za jednu od najbogatijih institucija u državi. Spajićeva vlada je opredijelila gotovo milijun eura za izgradnju svetosavskog centra za indoktrinaciju, odnosno vjerske gimnazije sveti Sava u Podgorici. Iako je u pitanju realizacija odluke koju je usvojila prethodna Vlada, jasno je da je militantno svetosavlje ušlo duboko i u tkivo Spajićeve Vlade.

Fotografija 2: BOŽIĆ POD SVETOSAVSKOM OKUPACIJOM: Za blagostanje Crne Gore nužno je suzbiti politički uticaj tzv. SPCSvetosavske marionete na vlasti

Prethodne vlasti nijesu se libile da sipaju milijunske iznose u kasu takozvane SPC, a nova vlada samo je preuzela model dvije prethodne. Bivša Abazovićeva Vlada je iz proračuna za 10 mjeseci opredijelila više od 1,7 milijuna eura podrške takozvanoj SPC, a tu nijesu uračunate mnogobrojne izdašne donacije koje su svetosavski aparatčici na čelu velikih državnih preduzeća kao što su EPCG, CEDIS, Rudnik uglja, ”sipali” ovoj organizaciji. Da ne govorimo o bivšoj Krivokapićevoj vladi, koja je formirana u otetom crnogorskom manastiru Ostrog, po diktatu Amfilohija Radovića, a maltene je bila uslužni centar za svetosavsku sektu. Ovo su samo zvanični detalji, a spekulira se da tzv SPC „obrne“ desetine miliona prihoda svakoga mjeseca samo u Crnoj Gori.

Fotografija 3: BOŽIĆ POD SVETOSAVSKOM OKUPACIJOM: Za blagostanje Crne Gore nužno je suzbiti politički uticaj tzv. SPCCrnogorska crkva potpuno marginalizovana

Najčitanije

dr. Tanja Krešić: Podrška obitelji i ne odustajanje u dojenju su najbitniji

Trenutno se u svijetu obilježava tjedan dojenja. Sinoć je...

Nermin Alihodžić: Klimatske promjene su glavni krivac za ekstremne vremenske pojave

U sklopu projekta “Daj zemlji priliku” po drugi put razgovaramo na...

Nejla Ahmetagić: Svatko od nas ostavlja određeni trag na okoliš

„Let’s Do It“ projekt u Bosni i Hercegovini je...

MPack group d.o.o. zapošljava skladištara i radnika u proizvodnji

MPack group d.o.o. Čitluk (Put za Mostar) zbog povećanja...

EuroExpress brza pošta raspisuje natječaj za vozača kamiona zbirnog transporta

EuroExpress brza pošta raspisuje natječaj za radno mjesto: vozač...

Darko Puljić o poduzetništvu: Slušajte sebe, radite i borite se

Danas u programu Običnog radija gostovao je Darko Puljić....

HNŽ: Učenici se vratili u školske klupe, nastavljaju se pregovori Vlade i sindikata

Nakon 42 dana stanke zbog štrajka, božićnih blagdana i...

Damir Mrđen: Komunalne otpadne vode su ključni zagađivači vode u BiH

U još jednoj emisiji projekta “Daj zemlji priliku” razgovarali...