Večer Tomislava Ivčića u Mostaru uz Tamburaški orkestar Misericordia

Galerija kraljice Katarine Kosače u Mostaru bit će domaćin koncerta ”Tamo gdje sam rođen” – Večer Tomislava Ivčića, koji će se održati u srijedu, 6. svibnja u 20 sati, u izvedbi Tamburaškog orkestra Misericordia pod vodstvom prof. Davora Markote.

Koncert je dio glazbenog programa Mostarskog proljeća 2026. – XXVIII. Dana Matice hrvatske, a zamišljen je kao hommage glazbi i stvaralaštvu zadarskog kantautora Tomislava Ivčića.

Program uključuje izvedbe njegovih najpoznatijih pjesama u aranžmanima prilagođenim tamburaškom orkestru, uz sudjelovanje solista Tihomira Šimunovića, Romea Nikolića, Josipa Bilaća, Zlate Petković i Ene Nižić, finalistice emisije ”The Voice Kids”. Kao gosti koncerta nastupit će i ženska klapa Arija iz Opuzena, pod vodstvom Maje Jerković.

Tamburaški orkestar Misericordia iz Čapljine osnovan je 2012. godine na inicijativu fra Marinka Šakote, tadašnjeg župnika župe Međugorje. Orkestar je ubrzo nakon osnutka počeo nastupati na brojnim događajima u župi te se razvio u prepoznatljiv glazbeni sastav.

Tijekom godina ostvarili su niz gostovanja u zemlji i inozemstvu te postali članovi Hrvatskog društva tamburaških pedagoga i Hrvatskog tamburaškog saveza. Sudjelovali su i na tamburaškom festivalu u Osijeku, gdje su 2019. godine osvojili prvu nagradu i Zlatnu plaketu.

Prepoznatljivi su po ciklusu koncerata ”Večernji zvon”, a 2018. godine objavili su istoimeni album u izdanju Croatia Recordsa. Orkestar od osnutka vodi Davor Markota, dipl. muzikolog i profesor.

Najnovije

Vlada HNŽ-a: Obavijest o potpisivanju ugovora za vježbenike

Izvješćujemo kandidate koji su odabrani za vježbenike temeljem raspisanoga...

Izložba “U suzama do guše” Armina Ćosića u Goethe-Institutu Sarajevo

Goethe-Institut Sarajevo predstavlja multimedijalnu izložbu “U suzama do guše” / “Drowning...

U četvrtak promocija knjige “‘ajmo na fuka” u Narodnom pozorištu u Mostaru

Hrvatsko narodno kazalište u Mostaru i Narodno pozorište u...

Europska potvrda kvalitete za Sveučilište u Mostaru

Proces međunarodnoga vrednovanja potvrdio je da Sveučilište u Mostaru...

XIV. Županijsko natjecanje iz pružanja prve pomoći

U utorak, 5. svibnja, u krugu Osnovne škole Biograci...

Tvrtka Binvest zapošljava na radnom mjestu komercijalist prodaje za HoReCa kanal

Tvrtka Binvest d.o.o. koja se bavi uvozom, distribucijom i...

Minores organizira radionice financijske pismenosti za srednjoškolce u Mostaru

Organizacija Minores pokreće ciklus radionica financijske pismenosti za srednjoškolce...

Čitluk pretvoren u pravo prometno gradilište: Buhač, Katić, Bevanda i Radišić obišli nekoliko lokacija

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač, federalna ministrica prometa...