U BiH po uzoru na RH pozivi na bojkot trgovina, benzinskih, kafića i restorana

Društvenim mrežama u Bosni i Hercegovini se nakon uspjele građanske akcije u Hrvatskoj šire pozivi na bojkot trgovina, benzinskih pumpi, kafića i restorana u petak, 31. siječnja 2025. godine, kao izraz nezadovoljstva zbog visokih cijena i niskog životnog standarda.

Inicijatori akcije pozivaju građane da taj dan ne kupuju ništa i da unaprijed osiguraju potrebne namirnice, kuhaju kod kuće i izbjegavaju potrošnju u ugostiteljskim objektima.

“Ovo je način da pokažemo nezadovoljstvo zbog rasta cijena hrane i energije, dok su plaće građana ostale niske. Jedan dan bojkota može poslati snažnu poruku,” stoji u jednoj od poruka koja se dijeli na društvenim mrežama.

Građani na internetskim forumima ističu da su cijene hrane u BiH više nego u nekim razvijenim zemljama poput Njemačke, dok su troškovi stanovanja i dalje nepodnošljivi.

Prema riječima Adisa Keče, predstavnika Saveza samostalnih sindikata BiH, ovakve akcije ukazuju na ozbiljne društveno-ekonomske probleme u zemlji.

On upozorava da dobit poslodavaca raste, dok to ne prate plaće radnika koje su nedovoljne za pokrivanje osnovnih životnih troškova.

Inicijatori bojkota ističu kako je cilj akcije pritisnuti vlasti i poslodavce da poduzmu konkretne mjere za smanjenje inflacije, povećanje minimalne plaće i poboljšanje ukupnog životnog standarda građana.

Najnovije

Promovirani doktori znanosti Univerziteta “Džemal Bijedić” u Mostaru

Svečanom ceremonijom u amfiteatru Fakulteta humanističkih znanosti povodom obilježavanja...

Maturantima Gimnazije Mostar na FSRE-u predstavljeni studiji koji spajaju znanje, tehnologiju i budućnost

Fakultet strojarstva, računarstva i elektrotehnike Sveučilišta u Mostaru (FSRE)...

Jedinstven događaj “Night to Shine” u Mostaru

U suradnji s američkom organizacijom “Back2Back”, Centar “Los Rosales”...

Održana Svečana sjednica Senata Univerziteta “Džemal Bijedić” u Mostaru

Svečanom sjednicom Senata koja je održana u prepunom amfiteatru...

Simfonijski orkestar Mostar najavljuje koncert  “Podsjeti me što to bješe ljubav”

Simfonijski orkestar Mostar tradicionalno slavi ljubav velikim koncertom pod nazivom "Podsjeti...

Kompas RTV HB: Ivan Tomić – Kovačević i Begić su internacionalizirali hrvatsko pitanje, a za formiranje megakantona u Federaciji nije potrebno mijenjati Ustav BiH

https://www.youtube.com/watch?v=MwDD11208_4&t=3444s Docent na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Mostaru iz područja...