Street Arts Festival Mostar predstavio rad legendarne Marthe Cooper i Lady Aiko

Martha Cooper, legendarna američka fotografkinja i Lady Aiko, japanska ulična umjetnica s trenutnom adresom u New Yorku, kao specijalne gošće 12. Street Arts Festivala Mostar (SAFMo)  održale su Artist Talk u OKC Abrašević. Događaj je realiziran uz podršku Ambasade SAD u Bosni i Hercegovini s ciljem unapređenja urbane kulturne scene i programa festivala.

Predstavile su svoj dugogodišnji rad od početaka pa do danas te približile publici street art kulturu i izazove s kojima su se suočavale kroz svoj umjetnički angažman.

Počašćeni smo što smo uspjeli po prvi put u BiH ugostiti ove renomirane umjetnicama koje su doprinijele važnosti i kvaliteti našeg festivala”, kažu organizatori.

Martha Cooper istaknula je kako je oduševljena ljudima, prirodom i umjetnosti na ulicama. 

Proteklih dana umjetnice su provele istraživajući grad, a Lady Aiko je uradila preko dvadeset „Bunny stencila” po kojima je inače poznata te kroz koje spaja elemente pop art kulture, graffita i tradicionalnih japanskih motiva.

Narednih dana nastavljaju svoju avanturu u Mostaru te će sudjelovati i na najvećem graffiti jamu koji SAFMo organizira u srcu Šantićeve ulice nadolazeći vikend.

Najnovije

Proslava Dana Centra Los Rosales

Svečana priredba i program povodom obilježavanja Dana Centra Los...

Ljetna akademija u Beču: učenje jezika i nezaboravno iskustvo za mlade

Hrvatsko kulturno društvo Napredak Glavna podružnica Beč i ove godine...

Kenan Dautović: Zabrana državne imovine blokirala ključne projekte u FBiH

Predsjednik Predsjedništva Skupštine Saveza općina i gradova Federacije BiH...

Središnja uprava HKD Napredak održala XVI. sjednicu: usvojene ključne odluke za djelovanje Društva

U prostorijama Središnje uprave u Sarajevu u subotu, 7....

SKB Mostar sudjeluje u obilježavanju Svjetskog tjedna glaukoma

Klinika za očne bolesti Sveučilišne kliničke bolnice Mostar po...

Predstavljanje zbornika BLEIBURG – KRVAVO PROLJEĆE U JUŽNOJ KORUŠKOJ 1945. I TRAGEDIJA HRVATA

Hrvatska kulturna zajednica TROPLET organizira predstavljanje zbornika radova „BLEIBURG:...

Pjevačica iz Zadra Bernarda Grbeša predstavila novu pjesmu „Godina i mjesec“

Pjevačica iz Zadra, Bernarda Grbeša, nedavno je predstavila svoju...