Srpski judaš kažnjen jer se prekrižio prije meča: “Neću se ispričati…”

Srpski judaš Nemanja Majdov drastično je kažnjen od strane Međunarodne džudo federacije (IJF) zbog kršenja njihovih religijskih pravila, konkretno zbog križanja prilikom ulaska na meč na Olimpijskim igrama.

Majdov je dobio suspenziju od pet mjeseci zbog kršenja religijskih pravila Federacije.

Naime, pravila IJF-a kažu da je svakom borcu zabranjeno korištenje bilo kakve vjerske, političke ili komercijalne manifestacije na terenu za borbu. Ovo pravilo se odnosi na sve judaše, bez obzira na njihovu nacionalnost ili vjersku pripadnost.

U pravilniku International Judo Federation (IJF) Sport and Organisation Rules (SOR), u poglavlju 8.6 pod nazivom Entry to and Exit from Field of Play (Ulazak i izlazak s borilišta) stoji da su “vjerske, političke, osobne ili komercijalne konotacije ili manifestacije zabranjene za sve na terenu za borbu”.

Nemanja Majdov je već bio upozoren od strane IJF-a zbog kršenja ovog pravila, i to dva puta – 2018. i 2022. godine. Dopis IJF-a je službeno upozorenje koje je u skladu s pravilima organizacije.

Majdov: Sve što imam Bog mi je dao

Majdov je svojoj Facebook stranici objavio je kako je prije 15 dana primio odluku o suspenziji Međunarodne džudo federacije (IJF) zbog kršenja njihovih religijskih pravila, konkretno zbog križanja prilikom ulaska na meč na Olimpijskim igrama.

”Zabranjen mi je nastup na svim turnirima, kampovima i pripremama. Istina, u obrambenom pismu disciplinskog postupka nisam se želio ispričati se zbog križanja i naravno da nisam, niti ću ikada, iako nisam znao koliko bi kazna mogla biti.

Bog mi je dao sve, kako u privatnom životu, tako i u karijeri i on je za mene na prvom mjestu i ponosim se time. To se neće promijeniti ni pod kojim uvjetima. Slava Mu i hvala na svemu.

Za mene osobno ovo nije ništa novo, samo nova stranica u mojoj karijeri i novo životno iskušenje. Žao mi je što je tako lijep i zahtjevan sport poput juda došao do ovakvih situacija.

Bog mi je dao veliku karijeru, sedam europskih i tri svjetske medalje. Kada sam počinjao, sanjao sam o tome da osvojim barem jednu veliku medalju i tako uspijem u životu te u životu svoje obitelji koja je sve žrtvovala za moju karijeru.

Bog nam je dao mnogo više, a zadužio me i više nego dovoljno da nikada ne spustim glavu kad je došlo do odluke ‘ili-ili’. Odmorit ćemo se do tada, a onda se uz pomoć Gospodina našega Isusa Krista vraćamo na novi početak i nove pobjede”, napisao je Majdov.

Najnovije

Zvijezde pod otvorenim nebom: Kantarevac ovog ljeta postaje epicentar glazbenih večeri u Mostaru

Ovoga ljeta Mostar ponovno postaje nezaobilazna destinacija za sve...

Dizajn talk s Modrom Stijenom: Stol kao središte doma – kako pametno odabrati blagovaonski stol?

U programu Običnog radija emitirana je nova emisija „Dizajn...

Projekt prekogranične suradnje Cross-Border HealthTech Venture Builder

U okviru projekta Cross-Border HealthTech Venture Builder, koji se...

Andrea Šušnjara ohrabrena podrškom svog dečka i Tončija Huljića objavila pjesmu “Ljubavni kockari”

Pjevačica Andrea Šušnjara objavljuje novu pjesmu, snažnu baladu “Ljubavni...

EU odlučno kažnjava ilegalni IPTV – vrijeme je za konkretne korake i u BiH

Ilegalna distribucija IPTV sadržaja nije samo narušavanje tržišnih pravila...

Mostar : Konferencija “Europa za građane – vrijednosti koje nas povezuju”

Konferenciju pod nazivom "Europa za građane – vrijednosti koje...

Ljubuški srednjoškolci darovali 54 doze krvi

U četvrtak, 12. ožujka, u Ljubuškom je održana akcija...