Promocija knjige “Jaram riječi” autorice Miljenke Koštro

Narodna knjižnica Hercegovačko-neretvanske županije u okviru Dana Matice hrvatske Mostar organizira promociju knjige “Jaram riječi” autorice Miljenke Koštro.

Promocija će se održati u četvrtak 24. travnja u 19 sati u Galeriji Kraljice Katarine Kosača u HD Herceg Stjepan Kosača u Mostaru.

Moderatorica predstavljanja bit će recenzentica Tina Laco.

Miljenka Koštro, djevojačkog prezimena Knezović, rođena je 1964. godine. Iako je poeziju počela pisati još u osnovnoj školi, prvu zbirku pjesama objavila je tek u trideset i devetoj godina života. Piše pjesme za djecu i odrasle, ali i prozu. Od prosinca 2012. godine, kao vanjski suradnik na Radiju Herceg-Bosne, priređuje emisiju Odabrane stranice, kroz koju promiče književno stvaralaštvo i kulturu pisanja i čitanja.

Suradnica je u emisiji Kad se smijah tad i bijah (Radio Split). Radovi su joj objavljeni u časopisima: Osvit, Motrišta, Hrvatsko slovo, Suvremena pitanja, Zvona, Hrvatska misao, Imotska krajina, Svjetlo riječi, Podstranska revija, Hum, Katolički tjednik, Kvaka, Virko i drugi. Stalna je suradnica dječjih listova Cvitak i Cvrčak gdje objavljuje pjesme i kratke priče. Pjesme su joj objavljene i u nekoliko zbornika.

Piše prozu, poeziju, igrokaze i kritičke osvrte. Za poeziju je više puta nagrađivana. Dosad je objavila osam knjiga. Jaram riječi njezina je deveta knjiga, a šesta zbirka poezije. Izišla je u nakladi Narodne knjižnice HNŽ-a Mostar 2025.Članica je Društva hrvatskih književnika Herceg-Bosne, Matice hrvatske i HKD Napredak. 

Najnovije

U Hercegovačko-neretvanskoj županiji od početka godine zabilježeno gotovo 900 požara!

Sukladno izvješću voditelja Operativnoga centra Civilne zaštite Hercegovačko-neretvanske županije...

Građanima dostupna usluga online izdavanja uvjerenja o nevođenju kaznenoga postupka

Ministarstvo pravosuđa, uprave i lokalne samouprave Hercegovačko-neretvanske županije izvješćuje...

Vraćen sjaj jednom od simbola Širokog Brijega – završeni radovi na uređenju hrvatskog grba

Završeni su radovi na uređenju i redovitom održavanju prepoznatljivog...

Marko Papić: Nagrada Neum Region će postati prestižno fotografsko priznanje i nova turistička priča Neuma

Udruga Neum Region, nastala iz istoimene digitalne zajednice, pokrenula...

Nakon dvije rasprodane Kosače, predstava MARE stize i u Herceg etno selo

Nakon dva rasprodana gostovanja u velikoj dvorani Hrvatskog doma...

Međugorje će ugostiti međunarodni šahovski turnir sa sudionicima iz najmanje 15 europskih i azijskih zemalja

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije pružit će financijsku potporu višednevnomu Međunarodnom...

Enis Bešlagić u Herceg etno selu – večer koja se pamti srcem

Nakon što je osvojio publiku diljem regije i svijeta...

Oliver Jakovčev Berekin predstavio pjesmu „Meni se plače“: Satira o turizmu i životu u dalmatinskim mjestima

Turizam donosi brojne prednosti, ali život u turističkim mjestima...