Održana konferencija „MOSTARKA“ o ulozi žene u odgojno-obrazovnom sustavu

Završna konferencija u sklopu projekta ”MOSTARKA” održana je na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Mostaru s ciljem poticanja i ohrabrivanja žena u odgojno – obrazovnom sustavu za razvijanje inovativnih poduzetničkih ideja kroz edukaciju za izradu i provedbu EU projekata.

Na konferenciji su predstavljeni rezultati projekta te je istaknuta važnost suradnje i razmjene iskustava između organizacija civilnog društva iz BiH i Hrvatske.

Prodekanica za međunarodnu suradnju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru doc. dr. sc. Jelena Jurčić istaknula je da je projekt omogućio profesoricama s fakulteta dodatne obuke iz pisanja projekata, čime su unaprijedile svoje vještine. Naglasila je važnost ovakvih inicijativa koje jačaju položaj žena u akademskom i profesionalnom okruženju.

 „Ovakvi projekti ne samo da doprinose ravnopravnosti, već i unapređuju kvalitetu obrazovanja i razvoj novih vještina. Suradnja s partnerima te razmjena iskustava s institucijama iz naše sredine neprocjenjivo obogaćuju našu svakodnevnu praksu i oblikuju našu viziju budućnosti“, poručila je prodekanica Jurčić.

- Oglas -
FIS oglas za posao

Koordinatorica projekta Ružica Đonlić objasnila je kako projektom nastoje omogućiti prijenos znanja i iskustava iz Hrvatske u Bosnu i Hercegovinu, kako bi se ubrzao razvoj sektora bez ponavljanja istih pogrešaka.

„Uistinu smo sretni i radosni što je odaziv žena koje rade u odgojno-obrazovnom sustavu bio odličan te što smo imali jako dobre partnere, uključujući Sveučilište u Mostaru, Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije i Dječji vrtić “Sveti Josip” iz Mostara“, rekla je Đonlić. Dodala je da žene čine većinu zaposlenih u odgojno-obrazovnom sustavu te da su se pokazale kao izvor odličnih i inovativnih ideja, zbog čega su glavna ciljana skupina projekta.

Ravnatelj Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije Ivica Zelić objasnio je kako je cilj prenijeti iskustva iz Splitsko-dalmatinske županije i potaknuti projektno razmišljanje i poduzetništvo te da je to temelj za jačanje nastavničkih kompetencija u radu s darovitim učenicima.

Ravnateljica Dječjeg vrtića “Sveti Josip” sestra Marija Jovanović je kazala kako je ovo jako kvalitetan projekt koji je potaknuo žene u odgojno-obrazovnom sustavu na razvijanje inovativnih poduzetničkih ideja. „Dodatno je unaprijedio međunarodnu i prekograničnu suradnju, a Dječji vrtić “Sveti Josip” već dulje vrijeme aktivno sudjeluje u organizaciji i provedbi sličnih projekata, čime je unaprjeđuje vlastiti rad.“

Projekt je vrijedan 70.000 eura, a u cijelosti je financiran iz Programa međunarodne razvojne suradnje organizacija civilnog društva, kojeg provodi Ministarstvo vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske. Partneri na projektu bili su Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije te Dječji vrtić “Sveti Josip” iz Mostara.

Najnovije

Do koncerta Milice Pavlović ostalo još samo desetak dana

Milica Pavlović poručila: „Moji muzičari i ja dat ćemo...

Zlatne medalje i titule najuspješnijih natjecatelja turnira za članove JK Neretva

Na judo turniru "Kup Sv. Ante" održanom proteklog vikenda...

Program „Gledaj. Razmisli. Djeluj. – Mladi za ljudska prava“ na 31. Sarajevo Film Festivalu

U okviru svog 31. izdanja, koje će biti održano...

Mioković, Bošković i Okić o radu Predstavničkog doma FBiH: Većina stabilna, rad evidentan, otvorenih pitanja nema

Rukovodstvo Predstavničkog doma održalo je danas press konferenciju na...

Mateja Ištuk zakoračila u novu glazbenu eru dirljivom baladom ‘Ne dam nikom na nas’ u izdanju Hit Recordsa!

Talentirana kantautorica Mateja Ištuk otvara novo poglavlje svoje glazbene karijere...

Ovog ljeta – parkiraj ego i izaberi odgovornost. Keep Walking.

Koliko puta si na kraju večeri stajao ispred auta...

FIS Ljubuški zapošljava: Otvoreno deset radnih mjesta

Poduzeće FIS d.o.o. raspisuje natječaj za prijem djelatnika u...