Obavijest poljoprivrednim proizvođačima – zaštita vinove loze od plamenjače (Plasmopara viticola)

Na temelju  prikupljenih podataka s terenskih uređaja za praćenje agroklimatskih uvjeta, utvrđeno je da su klimatski uvjeti povoljni za razvoj uzročnika bolesti plamenjače vinove loze (Plasmopara viticola). Uređaji su zabilježili vrijednosti temperature, vlažnosti zraka i oborina koje odgovaraju uvjetima za moguću infekciju. Sukladno tome, preporučujemo pravovremenu provedbu zaštitnih mjera u vinogradima.

Za zaštitu se mogu koristiti različiti fungicidni pripravci registrirani za suzbijanje plamenjače, no preporučujemo primjenu pripravaka na bazi bakra, koji imaju preventivno djelovanje i dokazanu učinkovitost.

Napomena: Posebno je važno poštovati propisane doze i rok karence pripravaka kako bi se osigurala sigurnost prilikom berbe i kvaliteta grožđa.

Najnovije

AKOP BiH i APAWBiH potpisali Protokol o suradnji – Zajednička borba protiv ilegalnih IPTV operatera u BiH

Asocijacija kabelskih operatera i distributera mrežnih usluga BiH (AKOP...

U Uskoplju otvorena renovirana i suvremeno opremljena prijemna ambulanta

U Domu zdravlja Uskoplje danas je, 17. kolovoza 2026....

Matija Knezović i Filip Novak uspješni s reprezentacijom BiH

HKK Mostar može se pohvaliti još jednim vrijednim reprezentativnim...

Skromna župa velikog srca: Prikupili 2.300 KM za Kuću nade

Na svetkovinu Velike Gospe još jednom je pokazano koliko...

U Čitluku promocija prve pro-life slikovnice u BiH „Dolazim na Badnjak“

U Kulturno-informativnom centru (KIC) Čitluk održat će se svečana...

Otvorena modna ”Trend zona” u hipermarketu Bingo City Centra Sarajevo

Bingo je već prepoznat kao mjesto gdje se može...

HSP BiH: Protiv medijskog linča dr. Dragana Babića

Hrvatska stranka prava BiH smatra nedopustivim način na koji...