Nizozemci deklasirali Rumunje

POSLJEDNJI dan osmine finala Europskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj prolazom u četvrtfinale otvorili su Nizozemci. Ekipa Ronalda Koemana je na Allianz Areni u Münchenu rutinski 3:0 pobijedila Rumunjsku. S obzirom na broj prilika, Nizozemska je mogla pobijediti i većom razlikom. Golove su postigli Cody Gakpo i dva puta Donyell Malen. U četvrtfinalu će igrati s pobjednikom utakmice između Austrije i Turske, koja se igra večeras od 21 sat.

Prvih 15 minuta bolja ekipa bila je Rumunjska. Visokim presingom izabranici Edwarda Iordanescua dovodili su Nizozemce u probleme, ali ipak su izdržali početni nalet protivnika. U 20. minuti Gakpo je zabio treći gol na turniru i tako se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca s Georgesom Mikautadzeom, Ivanom Schranzom i Jamalom Musialom.

Gakpo je primio loptu na samom krilu uz aut-liniju na lijevoj strani, zabio se u sredinu i snažnim udarcem u bliži kut zatresao mrežu Rumunja. Nakon prvog gola Nizozemci su počeli dominirati i razlika u kvaliteti bila je očita.

Joker s klupe dvostruki strijelac

Činilo se kao da su oni ekipa u rezultatskom zaostatku jer su konstantno do samog kraja napadali i tražili gol. Iako nije zabio ni asistirao, treba istaknuti Denzela Dumfriesa, koji je dominirao na desnoj strani. Rumunji nisu imali odgovor na brzinu i snagu beka Intera.

Na samom kraju utakmice, nakon brojnih izdržanih naleta, obrana Rumunja je popustila i Koemanov joker s klupe Malen postigao je dva gola u posljednjih deset minuta. U 83. minuti Gakpo je sačuvao loptu u terenu u velikoj gužvi i asistirao Malenu, a drugi gol zabio je u nadoknadi nakon kontre i asistencije Xavija Simonsa.