Naša stranka Tuzla: Tuzla nije izgubila multietničnost, SDA je izgubila kompas

Zoran Blagojević, kandidat za gradonačelnika Tuzle u ime SDA, DF-a i Nezavisne liste Sloboda Zoran Blagojević je izjavio da je Tuzla izgubila multietničnost. Tim povodom reagirali su iz tuzlanskog odbora Naše stranke.

“Tuzla nije izgubila multietničnost, iako to SDA i HDZ godinama tako prikazuju. Nažalost, izgleda da je SDA izgubila kompas.

Tuzla je još uvijek rekorder u Bosni i Hercegovini po broju građani koji se izjašnjavaju kao “ostali” ali i broju ljudi koji se osjećaju kao Srbi i Hrvati a da pri tome vole i žive Bosnu i Hercegovinu. Ove tvrdnje direktno vrijeđaju 70 % biračkog tijela Tuzle koji se tradicionalno opredjeljuju za građanske politike.

Doduše, poslijeratne uzroke odlaska Tuzlaka svih nacija možemo tražiti isključivo u ekonomiji, a tu je Tuzla bila sistemski zapuštana na gradskog ali još više s kantonalnog i federalnog nivoa jer u Tuzli nije vladala stranka koja je Blagojevića kandidirala za gradonačelnika.”

Najnovije

Spektakularan koncert Amire Medunjanin

Kako je Bingo Group Festivalski trg pretvorio u Naše...

Kako se pripremiti za vrtić… i otpustiti pritisak savršene mame?

Kad dijete krene u vrtić, svi pričaju o njegovoj...

Impakt RAYE – Youth Entrepreneurship Camp & Business Connect stiže na Jahorinu: Regionalna platforma za mlade preduzetnike

Investicijska fondacija Impakt organizuje finalni događaj u sklopu Impakt...

Mozzart žurka stiže u Mostar

Kolovoz u Mozzart kazinima donosi vrhunsku zabavu, adrenalinske trenutke...

Davor Velnić: Ideologije i njihovo zlo

Izvor: misao.hr Koliko god krvi svojim proleterskim revolucijama, ratovima...

Stjepan Jeršek Štef s novom pjesmom Ma, briga me na Zlatnim žicama Slavonije 2025.

Jedan od najpoznatijih glasova tamburaške scene, Stjepan Jeršek Štef, donosi...

Dolina Neretve: Traže se radnici za branje mandarina i radnik za rad na viljuškaru

Tražimo vrijedne i odgovorne radnike i radnice za branje...

Iscrtavanje horizontalne signalizacije na području grada Mostara

Mostar Parking je krenuo sa obnavljanjem horizontalne prometne signalizacije...