Nakon ljeta“: Novi film Danisa Tanovića od četvrtka u kinima širom BiH

„Nakon ljeta“, novi film Danisa Tanovića, koji je svjetsku premijeru zabilježio na otvaranju 30. Sarajevo Film Festivala, gledajte u kinima širom Bosne i Hercegovine od četvrtka, 29. kolovoza.

Film je na otvaranju 30. Sarajevo Film Festivala istovremeno prikazan u Sarajevu, Tuzli i Mostaru uz ogroman interes publike i rasprodane ulaznice nekoliko dana prije prikazivanja.

„Nakon ljeta“ filmska je priča o mladoj ženi koja dolazi na udaljeni otok kako bi riješila pitanje obiteljskog nasljedstva. U vrtlogu novonastalih emocija, kroz niz nepredviđenih situacija, Maja će se konačno suočiti s pitanjima iz svoje prošlosti. Potraga za nasljedstvom postaje potraga za vlastitim identitetom, ali i oprostom.

Film „Nakon ljeta“ nastao je u produkciji Propeler Filma (Hrvatska), u koprodukciji s kućama Tangaj Production (Rumunjska), Obala Art Centar (Bosna i Hercegovina), Baš Čelik (Srbija) i Tramal Films (Slovenija).

Uloge u filmu ostvarili su Anja Matković, Uliks Fehmiu, Goran Navojec, Mario Knezović, Marija Škaričić, Mirela Brekalo, Snježana Sinovčić, Luka Juričić, Boris Ler, Ivana Roščić, Jadranka Matković i brojni drugi. Scenarij potpisuju Anja Matković, Nikola Kuprešanin i Danis Tanović. Direktor fotografije je Miloš Jaćimović, scenografkinja Veronika Radman, montažer Redžinald Šimek, kostimografkinja Dubravka Skvrce, a majstorica maske Silvija Bradica.

Producenti su Lana Matić, Boris T. Matić, Jelena Mitrović, Srdan Golubović, Mirsad Purivatra, Jovan Marjanović, Anamaria Antoci, Miha Černec i Jožko Rutar.

Film je nastao uz potporu Hrvatskog audiovizualnog centra, Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo, Fondacije za kinematografiju Sarajevo, Rumunjskog filmskog centra, Filmskog centra Srbije, Slovenskog filmskog centra  i Potprograma MEDIA Programa Kreativne Europe za razvoj projekta te u koprodukciji sa BH Telecomom.

Najnovije

Naša stranka Mostar upozorava na rizik od novih poplava i poziva gradske vlasti na preventivno djelovanje

Gradski odbor Naše stranke Mostar upozorio je da, uprkos...

„Oluja“ – temelj hrvatske slobode i prekretnica na putu prema miru u BiH, pobjeda koja je promijenila tijek povijesti

Sjećanje na hrvatsku pobjedu ostvarenu u vojno-redarstvenoj operaciji „Oluja“...

Ato predstavila novi singl „Kazna najveća“: Svaka nova pjesma donosi više sigurnosti i samopouzdanja

Mlada glazbenica iz Metkovića Antonela Perdeda, publici poznata pod...

Nesko Hadžimuratović: NKA spaja bosansku emociju i francusku glazbenu profinjenost

Bosansko-francuski akustični sastav NKA predstavio je novi autorski singl...

Croatia Records dobila novog direktora

Mario Kovač od 1. srpnja 2026. godine preuzeo...

Oštra reakcija JP Autocesta FBiH: Daljnu komunikaciju vodimo isključivo s OLAF-om i pravosudnim institucijama

Povodom medijskih navoda i reakcije tvrtke PPG objavljene danas...

U ponedjeljak počinje online pretprodaja ulaznica

Online pretprodaja ulaznica za filmove u programu 32. Sarajevo...