Nadbiskup Vukšić primio zapovjednika EUFORA

Zapovjednik EUFOR-a u BiH general Laszlo Sticz posjetio je u srijedu u Nadbiskupskoj rezidenciji u Sarajevu vrhbosanskog nadbiskupa metropolitu i apostolskog upravitelja Vojnog ordinarijata u BiH mons. Tomu Vukšića.

Sugovornici su izrazili radost zbog prvog zajedničkog susreta otkako je general Sticz preuzeo službu zapovjednika EUFOR-a početkom ove godine, prenosi Katolička tiskovna agencija.

Zahvaljujući mu na dolasku mons. Vukšić upoznao je svog gosta kako je on, uz službu vrhbosanskog nadbiskupa, isto tako od 2011. i vojni biskup te da zajedno sa svojim suradnicima brine za dušobrižništvo katolika u Oružanim snagama u BiH.

General Sticz nadalje je istaknuo kako su osnovni principi njegovog djelovanja u Bosni i Hercegovini nepristranost i jedinstvo nastupa. U tom smislu sugovornici su razgovarali o mogućnostima zajedničke suradnje u dušobrižništvu za vojnike katolike koji djeluju u Oružanim snagama BiH i onih katolika koji su u sklopu EUFOR-a.

- Oglas -
CMC festival
CMC festival

Na kraju je vrhbosanski nadbiskup zahvalio misiji EUFOR-a što su u zaštiti mira te je ocijenio njihovu ulogu izuzetno potrebnom i korisnom.

Najnovije

TI BiH apelira na Skupštinu Brčko distrikta: Omogućiti javnu raspravu o novom Zakonu o slobodi pristupa informacijama

Transparency International BiH uputio je apel Skupštini Brčko distrikta...

Inicijativa ‘STAVI PEČAT!’ – Mostar ukida takse za omladinske organizacije

Inicijativa „Stavi pečat!“ pokrenuta je s ciljem omogućavanja održivog...

FMON raspisao Javni poziv za financiranje znanstveno-istraživačkih i razvojnih projekata

Federalno ministarstvo obrazovanja i nauke objavilo je Javni poziv...

31. Sarajevo Film Festival: Počasno Srce Sarajeva i program „Posvećeno“ Paolu Sorrentinu

Proslavljeni talijanski autor Paolo Sorrentino ovogodišnji je dobitnik priznanja...

Češko kazalište Spejbla i Hurvinka gostuje u Lutkarskom kazalištu Mostar

Lutkarsko kazalište Mostar ugostiti će jedno od najčuvenijih lutkarskih...

Današnjim potpisivanjem ugovora aktivira se gotovo 1,4 milijuna KM za lokalne ceste u HNŽ-u

Danas su, u zgradi Vlade Hercegovačko-neretvanske županije, ministar prometa...

Ana Pavlović: Posjetite SMART fest, koji ove godine donosi još bogatiji sadržaj!

Stolac se ponovno sprema zasjati kao središte kulture, umjetnosti...