Messer BiH na Mostarskom sajmu predstavio inovativnu HyCut tehnologiju

Na ovogodišnjem Međunarodnom sajmu gospodarstva u Mostaru, koji se održao od 8. do 12. aprila, među brojnim izlagačima našao se i Messer BiH, kompanija koja je dio grupacije Messer, najvećeg svjetskog stručnjaka za industrijske, medicinske i specijalne plinove u privatnom vlasništvu.

Poseban fokus Messer BiH stavio je na predstavljanje HyCut tehnologije, inovativnog rješenja za procese s Oxyfuel tehnologijom. Ova tehnologija koristi 100% vodik umjesto tradicionalnih plinskih goriva poput acetilena ili propana, čime se postiže smanjenje emisija i ekološki prihvatljiviji rad. Osim toga, HyCut omogućava poboljšanu energetsku učinkovitost, višu kvalitetu i preciznost reza te povećanu sigurnost i bolje radne uvjete.

HyCut tehnologija predstavlja značajan korak naprijed u industrijskim procesima jer omogućava brže i čišće rezanje metala, smanjuje utjecaj na okoliš te pruža veću ekonomičnost i održivost. Upravo zbog toga, Messer BiH je odlučio ovu tehnologiju predstaviti stručnoj javnosti na Mostarskom sajmu, ističući njene prednosti u odnosu na konvencionalne metode rezanja.

Mirjana Vuković, generalna direktorica kompanije Messer BiH, ovom prilikom naglasila je važnost ulaganja u inovacije koje ne samo da poboljšavaju industrijske procese, već i doprinose održivijoj budućnosti.

“HyCut tehnologija predstavlja iskorak u pravcu ekološki prihvatljivijih rješenja, a Mostarski sajam bio je odlična prilika da stručnoj javnosti pokažemo njen puni potencijal”, izjavila je Vuković.

Međunarodni sajam gospodarstva Mostar je više godina afirmiran kao najveća i najznačajnija gospodarska manifestacija u širim razmjerima, i kao takav je uvršten u mnoge sajamske godišnje kalendare poslovnih ljudi u Bosni i Hercegovini, u susjednim zemljama i cijeloj široj regiji. Ove godine na Sajmu je sudjelovalo 100 izlagača iz više zemalja regije, ali i Evrope, što ga čini značajnom platformom za poslovno umrežavanje i predstavljanje inovacija u industriji.

Najnovije

Muzej moderne umjetnosti Sveučilišta u Mostaru otvara stalni postav

Nakon pet godina sustavnog rada, skupljanja i čuvanja likovnog...

Drugi Arena Challenge Cup u Mostaru okupio 70 igrača i donio premijerni ženski dio turnira

Mostar je ovog vikenda ponovno bio u znaku padela....

Hit-komedija „Papučari“ razgalila publiku u ispunjenoj Kosači

U ispunjenoj Velikoj dvorani Hrvatskoga doma hercega Stjepana Kosače...

Svečana misa, blagoslov kapelice i Gospina kipa na prvom sjedištu župe u Gorancima

Goranci su danas ispisali novu, a ujedno duboko ukorijenjenu...

HNK Mostar po četvrti put raspisuje Natječaj za najbolji neobjavljeni dramski tekst mladih autora

Hrvatsko narodno kazalište u Mostaru, u suradnji sa Središnjim...

Predstavljanje Napretkovih izdanja na Sarajevskom sajmu knjiga

U okviru programa ovogodišnjeg Sarajevskog sajma knjiga, koji se održava...

Bez znanosti nema primjene: MoStart 2026 pokazao kako znanost gradi digitalnu budućnost

Znanstveni dan, treći tematski dan četvrtog izdanja međunarodne konferencije...