Poslušajte o događaju Konjic Summer Fest

Konjic Summer Fest, trodnevni festival koji privlači pažnju poslovne zajednice i lokalne populacije. Prvi dan festivala bio je posvećen poslovnim aktivnostima, pružajući niz mogućnosti za umrežavanje i razmjenu ideja među poslovnjacima.

Konjic Summer Fest organiziraju Mahir Mujić, predsjednik AK Pace, i Minet Musić, vlasnik MM Real Estate agencije. Festival ima čast imati najbolju bh. plivačicu, Lanu Pudar, kao ambasadora.

Glavni događaj festivala, popularni Grawe konjički cener, održan je jučer s oko 500 trkača iz 12 država koji su se natjecali na stazi dugačkoj 10 kilometara. U muškoj kategoriji, pobjedu je osvojio Stenly Kipruto iz Kenije, dok su drugo i treće mjesto zauzeli bh. trkači Uroš Gutić i Ante Pokrajčić.

Konjic Summer Fest je festival koji nudi raznolik program koji obuhvaća sve generacije. Kroz tri ljetna dana, festival spaja sport, natjecateljski duh, dobru zabavu, poslovne mogućnosti i raznolike aktivnosti za mališane, stvarajući jedinstveno iskustvo za sve posjetitelje.

Kod ženske konkurencije, Olivera Jevtić iz Srbije osvojila je prvo mjesto, dok su drugo i treće mjesto osvojile bh. takmičarke Alma Hrnjić i Lucia Kimani. Olivera Jevtić se već 33 godine bavi atletikom, a ima impresivan niz uspjeha, uključujući osvajanje srebrne medalje na europskom prvenstvu 2006. godine i titulu državne rekorderke Srbije u 11 disciplina.

Osim glavne utrke, sudionici su također trčali i na stazi od 5 kilometara te su proglašeni najbrži Konjičanin i najbrža Konjičanka. U muško-ženskoj štafeti, prvo mjesto su osvojili Esad Bijedić i Amina Harbat, dok su drugo mjesto zauzeli Emir Hastor i Aida Hastor. Treće mjesto pripalo je Mirsadu Fulanu i Emini Begić.

U okviru međunarodnog festivala Konjic Summer Fest održan je i događaj poznat kao BINGO KIDS RUN, koji je imao humanitarni karakter. U ovoj utrci sudjelovalo je 171 dijete, ispunjavajući prostor Konjica energičnim koracima. Ovim događajem prikupljena su sredstva u iznosu od 1.220,00 KM koja će biti namijenjena udruženju ANDALUS Konjic. Sredstva od humanitarne utrke bit će usmjerena za stipendiranje djece.

Uz poslovnu utrku, festival je također organizirao business forum, pružajući platformu za stručno umrežavanje, razmjenu ideja i promicanje poslovnih mogućnosti. Sudionici su imali priliku čuti inspirativne govornike iz različitih industrija i sudjelovati u produktivnim panel raspravama.