Izložba jaslica svaki dan od 15 do 20 sati

Povodom 800.obljetnice od kada je sveti Franjo prikazao prve jaslice u Grecciu, franjevci i franjevke iz Hercegovine upriličit ce izložbu jaslica u suradnji sa Hrvatskim domom Herceg Stjepan Kosača u Mostaru. 

Jaslice su izrađivali članovi Frame i Franjevačkog svjetovnog reda u Hercegovini, te Školske sestre franjevke, a rađene su različitim tehnikama i od različitih materijala npr. vuna, gips, drvo, staklo, koža, papir, kukuruzovina, konac, platno, zlatovez itd.

Izložba se može posjetiti u Galeriji Rondo u Hrvatskom domu Herceg Stjepan Kosača svakim danom od blagdana svete Lucije 13.12. do Badnjaka 24.12. u vremenu od 15 do 20 sati.

Geslo ove izložbe su riječi svetog Franje u Grecciu: “Želio bih obnoviti uspomenu na ono dijete koje je rođeno u Betlehemu”. 

Neka ova izložba probudi uspomenu na dijete Isusa u srcima svih ljudi.

Dobro došli!

Franjevci i franjevke iz Hercegovine

Najnovije

Promocija zbirke viceva i šala „S dopuštenjem molim“

U četvrtak, 10. srpnja u 19:00 sati u Hrvatskome...

U nedjelju se na Gradini obilježava 32. obljetnica stradanja 24 hrvatska branitelja

Obilježavanje 32. obljetnice stradavanja pripadnika Hrvatskog vijeća obrane, dana...

Nevio Bruck: Poziv lokalnim zajednicama u BiH – postanite mjesto po mjeri mladih!

Institut za razvoj mladih KULT, u suradnji s Omladinskim...

HSP BiH: Osuđujemo napad predsjednika RS-a Milorada Dodika na Hrvatskog glazbenika Marka Perkovića Thompsona

Hrvatska Stranka Prava BiH najoštrije osuđuje sramotan i nedopustiv...

Pripremite se za najveći regionalni pivski spektakl  – OKTOBEER FEST!

Od 10. do 19.10. u Zagrebu će se ove...

INZ i Agencija za sigurnost hrane fokus stavljaju na sigurnost i kvalitetu hrane u BiH

U Institutu za zdravlje i sigurnost hrane Zenica (INZ)...

Monografija “Čuvari i promotori kulture u Gradu na Neretvi” autora Miroslava Landeke predstavljena u Fojnici

Monografija “Čuvari i promotori kulture u Gradu na Neretvi”,...