Ivo Jerkić preuzeo je predmet kupovine Telemacha

Prije nekoliko dana objavljena je informacija da BH Telecom planira kupiti “Telemach” na području Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

BH Telecom je podnio zahtjev Konkurencijskom vijeću BiH za akviziciju ove kompanije, a očekuje se da isti bude upućen i na razmatranje nadležnom tijelu u Crnoj Gori.

Dostava informacija

Kako saznaje “Dnevni avaz“, zahtjev je Konkurencijskom vijeću BiH stigao u ponedjeljak poslijepodne, gdje je prikazano pismo namjere između ove dvije kompanije, koje je potpisano prošlog tjedna.

U samoj dokumentaciji koja je dostavljena Konkurencijskom vijeću BiH, prema našim informacijama, nije navedeno kolika će biti cijena kupovine, što po zakonu nisu ni obvezni dostaviti.

Međutim, s obzirom na to da je riječ o javnom poduzeću, svakako bi se u javnosti trebala pojaviti informacija o cijeni, koja, prema neslužbenim informacijama, ne bi trebala biti mala.

BH Telecom u ovom postupku zastupa odvjetnik Sead Miljković iz Sarajeva, a tek treba utvrditi je li dostavljena dokumentacija potpuna, nakon čega će se donijeti odluka o navedenom slučaju.

Osam država

Ovaj predmet je, prema informacijama “Avaza”, preuzeo predsjednik Konkurencijskog vijeća BiH Ivo Jerkić.

Inače, “Telemach” je u vlasništvu “United Group” kontroverznog biznismena Dragana Šolaka. Ta kompanija posluje u osam država diljem Balkana, a posjeduje, između ostalog, 28 web-portala, osam novina i časopisa te pet radijskih postaja.

Ima li sredstava?

Procjene stručnjaka dobro upućenih u slučaj sugeriraju da BH Telecom nema dovoljno sredstava za ovu kupovinu, već će morati založiti cjelokupnu imovinu kako bi uzeo kredit.

To se može vidjeti i prema dobiti koju BH Telecom ostvaruje na godišnjoj razini. Tako ostvarena bruto dobit BH Telecoma za 2023. godinu iznosi 52,7 milijuna KM, godinu prije toga blizu 60 milijuna, dok je u 2021. dobit iznosila 70,1 milijun KM.

Najnovije

Kada bolnička soba postane mjesto radosti: iznenađenje za malog onkološkog borca Amera

Danas se obilježava Svjetski dan borbe protiv raka, dan...

HSP BiH: Odluke Europskog suda za ljudska prava i političke manipulacije Željka Komšića

HSP BiH najoštrije odbacuje pokušaje Željka Komšića i Demokratske...

Priroda pamti, znanost upozorava: Čapljina otvorila važno pitanje budućnosti Hutova blata i močvarnih staništa

U organizaciji Javnog poduzeća Park prirode Hutovo blato d.o.o....

Sustav koji daje priliku: programi podrške Fonda za profesionalnu rehabilitaciju u praksi

Fond za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom...

Hrvatski narodni sabor Bosne i Hercegovine najavio održavanje sjednice

Hrvatski narodni sabor Bosne i Hercegovine održat će 23.sjednicu...

Konferencija za medije gradonačelnika Kordića

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić održat će u srijedu...

Borsa obranila naslov seniorskog klupskog prvaka Bosne i Hercegovine

Pehar najuspješnije seniorske judo ekipe ostaje u Mostaru Pehar namijenjen...