HSP BiH: Presuda Suda ruši ideje o unitarno građanskoj BiH

HSP BiH pozdravlja presudu Velikog vijeća Europskog suda za ljudska prava u predmetu “Kovačević”,kojom je savjetnik Ẓ̌eljka Komšića, Slaven Kovačević po ovoj presudi zloupotrebio pravo na tužbu te je dokazano  da nema status žrtve.

Smatramo da je ova odluka Suda veoma važna  jer ruši sve ideje o građanskoj odnosno unitarnoj Bosni i Hercegovini! Držimo da je savjetnik Željka Komŝića u  ovom sudskom postupku istrumentaliziran od velikobošnjačke politike, pokušavajući na ovaj način srušiti jednakopravnost i konstutivnost naroda kao temelja Deytonske Bosne i Hercegovine te doći do građanskog modela države koji bi omoguĉio da BiH od tronacionalne postane jednonacionalna država većinskog naroda.

Ovom presudom otkriveno je ujedno tko je istinski neprijatelj BiH. Hrvatskom narodu gotovo 20 godina kršenjem Ustava se onemogućava da izabere svoje legitimne predstavnike u najviše institucije u državi. Ova presuda će pomoći i onim predstavnicima bošnjačke politike koji su živjeli u iluziji i zabludi da će vječno moći zloupotrebljavati pravo hrvatskog naroda da bira svoje legitimne predstavnike u izvršnu i zakonodavnu vlast u BiH.

Koristimo priliku da još jednom pozovemo predstavnike bošnjačkih stranaka da što prije sjednu za stol sa predstavnicima Hrvatske politike u BiH i da u atmosferi dijaloga, kompromisa i međusobnog uvažavanja konačno dogovore izmjene Izbornog Zakona koji će sve narode u BiH dovesti u jednakopravan položaj.

Sigurni smo da će taj dogovor, prije svega relaksirati i stabilizirati odnose između Bošnjaka i Hrvata te dati snažni poticaj napretku Bosne i Hercegovine u približavanju Euroatlanskim integracijama.

Najnovije

Održan prvi koordinacijski sastanak o upravljanju radnim migracijama

U organizaciji Ministarstva civilnih poslova Bosne i Hercegovine i...

Izjava predsjednika HDZ-a 1990 povodom godišnjice genocida u Srebrenici

S dubokim poštovanjem i iskrenim suosjećanjem prisjećamo se 11....

U Mostaru obilježeno 125 godina Društva hrvatskih književnika

U Mostaru je organiziran dvodnevni program u povodu obilježavanja...

Deja Vu Band objavio novu pjesmu posvećenu navijačima Zrinjskog

Na službenom YouTube kanalu Deja Vu Banda objavljena je...

Izaslanstvo Vlade HNŽ-a u radnomu posjetu Parku prirode Hutovo Blato

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač, ministar poljoprivrede, šumarstva...

Izjava predsjednice Europske komisije von der Leyen povodom 30. godišnjice genocida u Srebrenici

Neki događaji u povijesti bacaju sjenu koja ostaje prisutna...

Ilindanske svečanosti u Stocu: Večer folklora, sveta misa i koncert Bosutskih bećara

Stolac i ove godine s posebnim ponosom dočekuje blagdan...

Oprez pri spaljivanju suhe trave i korova: Za kršenje propisa novčane kazne

Prilikom radova na otvorenom prostoru koji uključuju spaljivanje korova...