Hrabri Turci iznenadili Austrijance i prošli u četvrtfinale

TURSKA je posljednji četvrtfinalist Europskog prvenstva. U osmini finala iznenadila je Austriju, pobijedila 2:1 i izborila ogled s Nizozemskom u četvrtfinalu. Junak pobjede je stoper Merih Demiral s dva pogotka, dok je poraz Austrije ublažio Michael Gregoritsch.

Fantastičan start Turske

Utakmica nije mogla bolje početi za Tursku, koja je povela najbržim golom u nokaut-fazi u povijesti europskih prvenstava. Austrijanci su nespretno reagirali pred golom nakon ubačaja iz kuta, Patrick Pentz je u zadnji tren izbacio loptu s gol-linije, ali na nju je natrčao Merih Demiral i zakucao je pod gredu.

Austrija je nakon primljenog pogotka krenula po izjednačenje, a već u petoj minuti imala je dobru priliku nakon što je turska obrana u zadnji tren očistila opasnost ispred Christopha Baumgartnera na drugoj vratnici. Do kraja prvog dijela Turska se ipak stabilizirala i sačuvala vodstvo.

Demiral zabio i drugi gol

I u drugo poluvrijeme je Austrija krenula napadački u namjeri da izjednači, a dobru priliku propustio je Marko Arnautović u 51. minuti. Točnije, lijepo mu je obranio Mert Gunok. I dok je trajala austrijska ofenziva, na drugoj strani u 60. minuti uslijedio je šok. Demiral je zabio svoj drugi gol nakon što je Arda Guler izbacio iz kornera, a on glavom pogodio za 2:0.

Austrija je nakon toga bacila sve karte u napad i već sedam minuta kasnije smanjila na 2:1. Michael Gregoritsch zabio je nakon što je poslije udarca iz kuta ostao sam na drugoj vratnici.

Ipak, Turci su do kraja uspjeli odbiti sve austrijske nalete, a vjerojatno najzaslužniji za to je vratar Gunok, koji je u 94. minuti fenomenalnom obranom zaustavio Baumgartnerov udarac glavom i odveo Tursku u četvrtfinale.