Hajduk – Varaždin 5:0

Hajduk je u polufinalu SuperSport HNL Kupa. Splićani su na Poljudu s 5:0 pobijedili Varaždin. Golove su zabili Ismael Diallo u 43., Filip Krovinović iz slobodnog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, Laszlo Kleinheisler u 64., Josip Elez u 67. i Marko Livaja s 11 metara u 72. minuti.

Do samog konca prvog dijela gosti su bili puno bolja momčad, dva puta su gađali gredu, ali Hajduk je imao puno sreće i u zadnjim minutama prvih 45 minuta zabio je golove i riješio dvoboj. Varaždinci u nastavku praktički nisu ni izašli na teren i doživjeli su debakl.

Hajduk počeo očajno, Varaždin dva puta pogađao gredu

Iako konačni rezultat sugerira kako je Hajduk lako stigao do pobjede protiv Varaždina i to tri dana nakon burnog remija u Varaždinu u prvenstvu, utakmica je mogla otići u potpuno drugom smjeru tijekom prvog poluvremena.

Naime, Hajduk je imao jalovu inicijativu bez prigoda, dok je Varaždin u prvih pola sata dva puta tresao okvir gola svog domaćina te su ga milimetri dijelili od vodstva. Prvo je Postonjski odličnim udarcem s 25 metara u 16. minuti zatresao gredu, da bi u 33. minuti Drožđek s 11 metara pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u Lučića, a zatim u polje.

Dva gola Hajduka u završnici prvog poluvremena odlučili utakmicu

Dvoboj je praktički odlučen u samoj završnici prvog poluvremena kada je Hajduk postigao dva gola. U 42. minuti je nakon ubacivanja Krovinovića Livaja nadvisio svog čuvara, potom Boršić nije dobro očistio situaciju, a onda je Elez glavom vratio na pet metara gdje je utrčao Diallo i mirno spustio loptu u mrežu.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Krovinović je izborio slobodni udarac na 20-ak metara od vrata s desne strane, sam se prihvatio izvođenja te prebacio živi zid i zatresao mrežu nemoćnog Zelenike.

Raspad Varaždina

Hajduk je sredinom nastavka postigao još tri gola, u 64. minuti su Kleinheisler i Livaja odigrali lijepi dupli pas nakon kojega je Mađar upisao svoj prvi gol u dresu Hajduka. Tri minute potom Elez je glavom s pet metara sproveo ubačaj Benrahoua u mrežu, da bi konačni rezultat postavio Livaja iz kaznenog udarca dosuđenog nakon duela Pukštasa i Baa.

Ranije u utorak polufinale je izborila i Lokomotiva 1:0 pobjedom protiv Osijeka, dok će u srijedu igrati Rudeš – Rijeka i Dinamo – Gorica.