SDA je pozvala predsjedavajućeg Predstavničkog doma, Dragana Miokovića, da sazove vanrednu, a ne tematsku, sjednicu povodom fiskalne reforme. Prenosimo Miokovićev odgovor:
„Stranka demokratske akcije izigrava fiskalnu odgovornost tražeći vanrednu sjednicu kako bi, mimo pravila poslovnika i protivzakonito, pokušala derogirati ili čak poništiti odluku Vlade FBiH o minimalcu, koju je Vlada, bez obzira na to što ko o toj odluci mislio, donijela u potpunosti u skladu sa svojim ovlaštenjima.
Također, žele izazvati parlamentarni cirkus u kojem bi, bez ikakvih pripremljenih materijala, izvodili retoričku akrobatiku ne bi li prikupili neke jeftine političke poene kritizirajući rad Vlade, bez ikakvih konstruktivnih rješenja.
Predstavnički dom, dok sam ja na čelu, neće biti zloupotrebljavan i pretvaran u predizbornu govornicu, pogotovo ne kad su važne teme, poput fiskalne reforme, u pitanju.
Sjednica Predstavničkog doma bit će održana sutra, ali tematska – za nju nisu potrebni unaprijed pripremljeni materijali, već razgovor, iznošenje mišljenja, stavova, prijedloga rješenja i razmatranje mogućnosti njihove provedbe. To može biti temelj za kreiranje nekih materijala o kojima će se moći odlučivati na nekoj od narednih vanrednih ili redovnih sjednica.
Da su odgovorni – što, nažalost, nisu – u ovih gotovo dva mjeseca otkako je odluka donesena, mogli su proizvesti materijal. Umjesto toga, lakše se okomiti na mene, kao da im ja nekako sabotiram. Jedino u čemu ih opstruiram jesu pokušaji zloupotrebe Predstavničkog doma i to ću nastaviti s zadovoljstvom činiti.“