Božićni koncert kao kruna stoljeća postojanja HKUD-a „Seljačka sloga“

U svečanoj i toploj blagdanskoj atmosferi hotela President u Čapljini održan je veliki Božićni koncert HKUD-a ‘’Seljačka sloga’’ Trebižat, koji je još jednom potvrdio status ovog događaja kao jednog od najuglednijih i najdugovječnijih božićnih koncerata u regiji.

Večer ispunjena glazbom, emocijama i tradicijom privukla je brojne posjetitelje pristigle iz svih krajeva Bosne i Hercegovine te Republike Hrvatske.

Ovim koncertom Društvo je simbolično spustilo zastor na iznimno važnu 2025. godinu, u kojoj je obilježena stota obljetnica neprekidnog djelovanja HKUD-a ‘’Seljačka sloga’’.

Upravo je božićni koncert, kao jedan od njegovih zaštitnih znakova, bio idealna prilika da se jubilej zaključi na dostojanstven i emotivan način.

Publika je uživala u pažljivo osmišljenom i sadržajno bogatom programu u kojem su se izmjenjivali nastupi puhačkog orkestra, folklornih skupina i dječjeg folklora, dok su posebnu toplinu večeri donijele ženska klapa ‘’Lira’’ i muška klapa ‘’Trebižat’’.

Kao solisti su nastupili Anamarija Sušac, Ivan Sušac i Magdalena Brajković, a snažan dojam ostavili su i gosti večeri – Vinko Ćemeraš te klapa ‘’Sveti Juraj’’, čije su izvedbe ispraćene dugotrajnim pljeskom.

Cjelokupan doživljaj dodatno je upotpunio vrhunski ambijent hotela President, koji je uz bogate božićne dekoracije i besprijekornu organizaciju pružio idealnu kulisu za koncert ovakvog značaja.

Ulaz na koncert bio je besplatan, čime je HKUD ‘’Seljačka sloga’’ još jednom pokazalo otvorenost prema publici i zajednici.

Večer je završila u ozračju zajedništva i zahvalnosti, uz jasnu poruku da se bogata tradicija Društva nastavlja živjeti i u godinama koje dolaze, jednako snažno i predano kao i do sada.

Najnovije

Komedija koja se ne propušta – puno smijeha i zabave, ulaznice kupite na vrijeme!

Hit predstava „Ko je lud?“ nastavlja osvajati publiku širom...

Buhač i Velagić na tradicionalnomu Sajmu srednjih škola Grada Mostara

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač i ministar prosvjete,...

Ministar Rimac u Varešu: Zdravlje stanovništva je apsolutni prioritet

Federalni ministar zdravstva dr. Nediljko Rimac danas je posjetio...

Vlada RH izdvojila dodatnih 6,75 milijuna eura za kapitalne projekte u HNŽ-u

Dva su iznimno bitna ugovora potpisana u Čapljini i...

Potpisan Sporazum o dodjeli sredstava Vlade RH za unaprjeđenje sustava zračnog prometa u Gradu Mostaru

U Zračnoj luci Mostar održana je svečanost potpisivanja Sporazuma...

HDZ 1990 jednoglasno uz Igora Šimića u utrci za načelnika Vareša

Hrvatska demokratska zajednica 1990 dala je punu podršku Igoru...

HDZ 1990: Bez petorke nema vlasti, bez promjena nema budućnosti Hrvata u BiH

Predsjedništvo HDZ-a 1990 zasjedalo je u utorak u Sarajevu,...