Cindrić otpao sa Sigurdssonovog popisa

Novi izbornik hrvatskih rukometaša, Islanđanin Dagur Sigurdsson, skratio je popis igrača na koje računa za predstojeće olimpijske kvaifikacije.

On je s liste na kojoj je bilo 35 imena izvukao 21 igrača na koje će računati za predstojeći kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre u Hannoveru, koji će se igrati od 14. do 17. ožujka, a dva rukometaša je dodao, Davora Ćavara iz Zagreba i Zlatka Raužana iz Sesveta.

Na popisu nema Luke Cindrića, nije poznato zbog čega, nema ni Verona Načinovića, kao ni još nedovoljno oporavljenog Ivana Martinovića, ali je na njemu iskusni Jakov Gojun, koji se vratio u reprezentaciju 2022., ali je izostao sa zadnjeg EP-a.

Reprezentacija se okuplja u petak, a u Hannover putuje 13. ožujka. Na turniru će igrati protiv Austrije, Njemačke i Alžira te mora biti među dvije najbolje momčadi turnira ako želi u Pariz.

Popis za olimpijske kvalifikacije:

Dominik Kuzmanović, Nexe

Matej Mandić, Zagreb

Filip Ivić, Chambery

Marin Jelinić, Pick Szeged

David Mandić, Melsungen

Zvonimir Srna, Zagreb

Tin Lučin, Wisla Plock

Marko Mamić, Leipzig

Domagoj Duvnjak, Kiel

Igor Karačić, Kielce

Filip Vistorop, Balingen

Mateo Maraš, Tatabanya

Luka Lovre Klarica, Zagreb

Mario Šoštarić, Pick Szeged

Filip Glavaš, Zagreb

Marin Šipić, Kriens Luzern

Tomislav Kušan, Limoges

Jakov Gojun, Zagreb

Nikola Grahovac, Balingen

Zlatko Raužan, Sesvete

Davor Ćavar, Zagreb

Pretpozivi:

Kristian Pilipović, Schaffhausen

Lovro Mihić, Wisla Plock

Josip Šarac, Göppingen

Marko Kopljar, Füchse Berlin

Najnovije

Naša stranka Mostar upozorava na rizik od novih poplava i poziva gradske vlasti na preventivno djelovanje

Gradski odbor Naše stranke Mostar upozorio je da, uprkos...

„Oluja“ – temelj hrvatske slobode i prekretnica na putu prema miru u BiH, pobjeda koja je promijenila tijek povijesti

Sjećanje na hrvatsku pobjedu ostvarenu u vojno-redarstvenoj operaciji „Oluja“...

Ato predstavila novi singl „Kazna najveća“: Svaka nova pjesma donosi više sigurnosti i samopouzdanja

Mlada glazbenica iz Metkovića Antonela Perdeda, publici poznata pod...

Nesko Hadžimuratović: NKA spaja bosansku emociju i francusku glazbenu profinjenost

Bosansko-francuski akustični sastav NKA predstavio je novi autorski singl...

Croatia Records dobila novog direktora

Mario Kovač od 1. srpnja 2026. godine preuzeo...

Oštra reakcija JP Autocesta FBiH: Daljnu komunikaciju vodimo isključivo s OLAF-om i pravosudnim institucijama

Povodom medijskih navoda i reakcije tvrtke PPG objavljene danas...

U ponedjeljak počinje online pretprodaja ulaznica

Online pretprodaja ulaznica za filmove u programu 32. Sarajevo...