Široki Brijeg-Željezničar 2:0

Nogometaši Širokog Brijega su pobijedili Željezničar u 20. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0.

Susret je odigran na izuzetno lošem terenu stadiona Bare u Čitluku 24 sata nakon originalno planiranog datuma.

Naime, susret je trebao početi jučer u 13 sati, no on je odgođen zbog toga što je travnjak bio je u potpunosti neuvjetan za igru.

Danas nije bilo lokvi na terenu, ali je teren bio u veoma lošem stanju, no utakmica se ipak odigrala.

Zbog takvih uvjeta koji su vladali nismo ni mogli vidjeti mnogo od nogometaša obje ekipe.

U prvom poluvremenu vidjeli smo samo dvije prilike i to obje u razmaku od 20 sekundi. To se desilo u 12. minuti kada je Pranjić izašao sam ispred Muftića koji je odbranio i odbio loptu u korner, a nakon kornera Mašić je šutirao glavom, a Muftić je napravio sjajnu paradu i uz pomoć vratnice spasio Željezničar i odbio loptu u još jedan korner.

U 53. minuti Kuprešak se odvažio na udarac iz velike udaljenosti, lopta je mijenjala smjer, a na kraju je Muftić fenomenalno intervenisao i odbio loptu u korner.

Muftić je, ipak, kapitulirao u 58. minuti. Golman Širokobriježana Bender je počeo akciju, Marin je potom sjajno uposlio Kuprešaka koji izlazi jedan na jedan s Muftićem i rutinski pogađa za 1:0.

Do kraja susreta Željezničar je bezuspješno pokušavao doći do izjednačenja. U 90. minuti nakon katastrofalne greške Drlje koji je amaterski izgubio loptu na centru Mišić je izašao sam pred Muftića i pogodio za konačnih 2:0.

Plavi su upisali i deseti poraz iz isto toliko utakmica u gostima ove sezone.

Široki Brijeg je ovom pobjedom ostao u utrci za izlazak na evropsku scenu dok je Željezničar bod iznad zone ispadanja.

Široki Brijeg – Željezničar 2:0 (Kuprešak 58′, Mišić 90′)