Košarkaši BiH pobjedili Cipar

Košarkaši Bosne i Hercegovine pobijedili su u Nikoziji u prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo selekciju Cipra rezultatom 99:66 te su tako na najbolji način otvorili vrata na smotru najboljih reprezentacija Staroga kontinenta.

Cipar iznenadio na početku utakmice

Ciprani su odlično ušli u utakmicu te tako iznenadili košarkaše BiH. U jednom trenutku bilo je i devet poena razlike (11:2), a nakon time-outa selektora Aziza Bećiragića sve se okrenulo. BiH je zaigrala znatno bolje i prvu četvrtinu riješila u svoju korist (28:27).

U nastavku prvoga poluvremena postojala je samo jedna ekipa na terenu. Selekcija BiH predvođena Džananom Musom, koji je u prvom dijelu postigao 16 poena, odigrala je sjajno u napadu i još bolje u obrani pa su na odmor otišli s 13 poena prednosti (51:38).

U drugom poluvremenu dominacija BiH

Nastavili su naši dominirati i u drugom poluvremenu te je prednost konstantno rasla. Uoči posljednje četvrtine bilo je 77:56 za BiH. Međutim, naš tim tu nije stao te je i u posljednjoj četvrtini odigrao maksimalno oprezno i motivirano te su potpuno deklasirali svoje večerašnje domaćine.

Najbolji u redovima naše selekcije bio je Musa s 26 poena, osam asistencija i pet skokova. Odličan je bio i Kenan Kamenjaš koji je ostvario učinak od 13 poena i 10 skokova, dok je Ajdin Penava postigao 15 poena. Darral Willis je bio najbolji kod Kiprana s 22 poena i 13 skokova.

Druga utakmica naše grupe između Francuske i Hrvatske igra se večeras od 20:30 sati.

U narednom kolu, već u ponedjeljak, naša selekcija će u Tuzli dočekati Francusku, dok će Hrvatska ugostiti Kipar.