Natječaj za književnu Nagradu Petar Miloš

Nagrada Petar Miloš dodjeljuje se za kratku priču. Autor/autorica se može natjecati samo jednom pričom dužine do 10.000 znakova (uključujući i bjeline). Prijavljeni radovi moraju biti izvorni i neobjavljeni, priče ranije objavljene u bilo kojem obliku (tisak, internet, audiozapis…) i nastale uz pomoć umjetne inteligencije bit će diskvalificirane.

Priču, potpisanu šifrom, poslati na e-adresu: natjecajpetarmilos@gmail.com, uz privitak u kojem navesti: ime i prezime autora/ice, adresu, e-adresu, broj telefona/mobitela i kratku biografiju.

Društvo hrvatskih književnika Herceg Bosne imenovat će povjerenstvo sastavljeno od književnika i/ili književnih kritičara, koje će izabrati tri najbolje priče čiji/e će autori/ice, pored plakete, biti novčano nagrađeni/e.

Dodjela nagrada bit će na Danima Petra Miloša u Tomislavgradu krajem kolovoza 2026. Autorima/cama nagrađenih priča koji ne dođu na svečanost dodjele nagrada plaketa će biti poslana poštom, a novčani dio nagrade bit će uplaćen Duhovno-humanitarnoj udruzi Kap ljubavi Tomislavgrad.

Organizatori zadržavaju pravo objave nagrađenih priča u svojim izdanjima bez ikakve dodatne naknade autorima/cama.

Natječaj je otvoren 30 dana od dana objave.

Najnovije

Simfonijski koncert u čast franjevačke obljetnice

U povodu 800. obljetnice preminuća sv. Franje Asiškoga u...

Obavijest o provođenju javne rasprave o Nacrtu Zakona o porezu na promet nekretnina HNŽ

Skupština Hercegovačko-neretvanske županije je na sjednici održanoj 11.5.2026. godine...

Lutkarsko kazalište Mostar najavljuje predstavu “Oholica”

Ovog tjedna na programu Lutkarskog kazališta Mostar publika će...

Marko Perković Thompson objavio videospot za pjesmu Zagora

Marko Perković Thompson objavio je novi videospot za pjesmu Zagora, čija je najava odmah...

Od sutra dostupna mogućnost elektroničkoga plaćanja prometnih novčanih kazni u HNŽ-u

Ministarstvo financija Hercegovačko-neretvanske županije i Ministarstvo unutarnjih poslova HNŽ-a...

Uspješno održana biciklijada „Od močvare do mora“: Spoj sporta, ekologije i tradicije u srcu Hercegovine

Proteklog vikenda, u nedjelju 31. svibnja, uspješno je realizirana...