Mario Kovačević je novi trener Dinama

“DINAMOVU će momčad u nadolazeću sezonu povesti novi glavni trener – Mario Kovačević. Dosadašnji strateg Slavena Belupa i formalno je preuzeo dužnost trenera udarne Dinamove momčadi s kojom će 18. lipnja krenuti u pripreme za novu natjecateljsku godinu”, stoji u službenoj objavi zagrebačkog kluba.

U nastavku piše: “Kovačević dolazi nakon zapažene sezone u kojoj je njegov Slaven Belupo postao finalist SuperSport Hrvatskog kupa, u prvenstvenoj utrci zauzeo konačno 5. mjesto pri čemu je uspio kreirati jasnu viziju igre uz dopadljiv nogomet i taktičku disciplinu.

Kovačević je rođen 17. svibnja 1975. godine u Doljanima, naselju u općini Jablanica u Bosni i Hercegovini. Igračku karijeru gradio je kao vezni igrač u Sarajevu, uslijed ratnih zbivanja došao je u Hrvatsku i nastupao za Varteks, Belišće, Slaven Belupo, Međimurje, potom i za slovensku Naftu iz Lendave i albanski Dinamo iz Tirane.

Trenerskim poslom bavi se od 2014. godine kad je sjeo na klupu svog nekadašnjeg kluba, Međimurja. Vodio je potom i Varaždin gdje je preuzeo seniorsku momčad, a radio je i s mlađim uzrastima. Trenirao je i Polet iz Svetog Martina na Muri, Podravinu iz Ludbrega, ponovno Međimurje, a značajan trenerski trag u SuperSport HNL-u ostavio je na klupi Varaždina i Slavena Belupa.

Fascinantno je da je trener Kovačević sa svojim klubovima čak pet puta ušao iz treće u drugu ligu, a potom s Varaždinom izborio ulazak u elitni rang. U Dinamo dolazi s vidljivim zanosom i optimizmom uz jasnu viziju igre kakvu bi želio implementirati u samu momčad.”

Kovačević: Hvala na prilici da vodim najveći hrvatski klub

Kovačević je dao izjavu po dolasku u Dinamo: “Prije svega želim zahvaliti Dinamu na ukazanom povjerenju i prilici da vodim najveći i najtrofejniji hrvatski klub. Svjestan sam očekivanja i odgovornosti koje sa sobom nosi ova uloga. Svjestan sam i sumnji, one su dio nogometne svakodnevice, ali osobno ih uopće nemam.

S puno vjere i puno hrabrosti živjet ću i ovaj najveći nogometni izazov. Drugačije ni ne znam… Dinamo mora igrati moderan, brz i atraktivan nogomet, duboko vjerujem da ćemo u tome i uspjeti.”

“Cijeli GNK Dinamo vjeruje u ovu suradnju i napravit će sve da ovo bude dugoročni i uspješni projekt. Dobro nam došao Mario!” zaključio je zagrebački klub u službenoj objavi.

Najnovije

Sedamdeset Dani berbe grožđa počeli športskom tribinom

Športskom tribinom sinoć su službeno otvoreni 70. Dani berbe...

Povjesničarka raskrinkala komunistički poklič: ‘Pod njim nijedno selo nije oslobođeno’

Pozdrav "Za dom spremni" izaziva duboke podjele u hrvatskoj...

Gradonačelnik Kordić otvorio prvu prehrambenu tvornicu za preradu voća i povrća u Hercegovini

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić danas je u mostarskom...

“Krunidba kralja Tomislava”: Veliki umjetnički projekt pred mostarskom publikom

Mostarsku publiku u nedjelju očekuje besplatna spektakularna glazbeno-scenska legenda...

Vjekoslav Bošnjak najavio četvrti boksački turnir “Dani berbe grožđa” u Čitluku

U sklopu manifestacije “Dani berbe grožđa”, u subotu 20....

EU Konferencija 2025: „Uključivanje općina i gradova u proces pristupanja Europskoj uniji“

Ljiljana Jurak, pomoćnica ministrice civilnih poslova, učestvovala je na...

BiH domaćin sastanka FAEEN-a: Prva pomoć u doba klimatskih promjena

Godišnji sastanak Evropske mreže za edukaciju iz prve pomoći...