Današnjim potpisivanjem ugovora aktivira se gotovo 1,4 milijuna KM za lokalne ceste u HNŽ-u

Danas su, u zgradi Vlade Hercegovačko-neretvanske županije, ministar prometa i veza HNŽ-a Ivo Bevanda i ravnatelj Uprave za ceste pri tomu ministarstvu Kemal Šoljić potpisali ugovore s predstavnicima šest jedinica lokalne samouprave u Županiji, vezane za financiranje zahvata na važnijim priključnim lokalnim cestama, u skladu s Planom i programom Uprave za ceste. Ugovore su potpisali gradonačelnik Stoca Stjepan Bošković, načelnik Čitluka Marin Radišić, načelnik Neuma Dragan Jurković, načelnik Ravnoga Andrija Šimunović te u ime gradonačelnika Mostara glavna savjetnica Ines Sulić i u ime načelnika Prozor-Rame šef općinskoga Odjela za financije Mato Ćališ.

Podsjećamo, Vlada HNŽ-a je 24. travnja 2025. godine donijela Odluku na osnovu koje je jedinicama lokalne samouprave i Upravi za prognanike i raseljene HNŽ-a na provedbu doznačeno 1.377.000,00 KM namijenjenih za važnije priključne lokalne ceste.

– Uprava za prognanike i raseljene ugovor je potpisala ranije, a sredstva doznačena njima odnose se na cestovne projekte na području Grada Stoca, Grada Čapljine i Općine Prozor-Rama. Današnjim ugovorima raspoređujemo preostali dio odobrenoga iznosa za Mostar, Stolac, Čitluk, Ravno, Neum i Prozor-Ramu, a rok za dovršenje radova je kraj ove godine – kazao je ovom prigodom ministar Bevanda, dok je ravnatelj Šoljić pojasnio kako novčana sredstva već kroz sljedećih par dana postaju operativna.

Ministar Bevanda najavio je i skorašnje zaključenje postupka javnoga natječaja za financiranje odnosno sufinanciranje saniranja, rekonstruiranja i izgradnje lokalnih cesta u jedinicama lokalne samouprave, za što je u Proračunu HNŽ-a za 2025. osigurano 1.650.000,00 KM. Odmah po završetku natječajnoga postupka, uslijedit će i potpisivanje ugovora za ta sredstva.

Najnovije

Otkrivena Sučićeva plaća u Interu

Petar Sučić postao je u srijedu službeno igrač milanskog...

Predsjednica Vlade HNŽ-a na sastanku Izvršnoga odbora Jadransko-jonske euroregije

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač sudjelovala je u...

U Sabornici ovješena replika trobojnice iz vremena bana Jelačića

U Sabornici je u četvrtak ovješena replika hrvatske trobojice,...

SMART Quiz pod zvijezdama – 37 ekipa odmjerilo znanje u Stocu

U sklopu SMART Festa 2025, otvorenog uz puno dječjeg...

Sve je spremno za 17. CMC Festival u Vodicama – zagrijavanje započelo medijskim susretom Na istoj frekvenciji 

Vodice su i ove godine domaćin glazbenog okupljanja – 17....

Konjički turnir u Grudama

Za sve one koji još uvijek ne znaju kako...

Predsjednik Cvitanović čestitao Kurban bajram

Predsjednik HDZ-a 1990 i izaslanik u Domu naroda Parlamentarne...

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić čestitao Kurban-bajram muftiji Dedoviću

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić uputio je čestitku mostarskom...