Održana biciklijada “Ćirinom prugom Hutovo – Ravno”

U nedjelju je uspješno održana biciklijada “Ćirinom prugom Hutovo – Ravno – In Memoriam Nikša Vuletić”, u organizaciji udruge HerzegovinaBike. Događaj je, unatoč nešto manjem broju sudionika nego prethodnih godina, okupio 60 zaljubljenika u biciklizam iz Bosne i Hercegovine, Slovačke, Hrvatske i Crne Gore, koji su uživali u jednom od najslikovitijih dijelova Ćiro staze – dionici kroz Popovo polje.

Start biciklijade bio je ispred škole u naselju Hutovo, a laganom vožnjom dugačkom 30 kilometara sudionici su pratili trasu nekadašnje uskotračne pruge Ćiro, koja danas predstavlja jednu od najatraktivnijih cikloturističkih ruta u regiji. Ravna staza, bez zahtjevnih uspona, bila je idealna za rekreativce svih generacija, a pogledi na krajolik Popova polja ostavili su bez daha i najiskusnije bicikliste.

Biciklijada je ove godine imala poseban značaj – bila je posvećena uspomeni na Nikšu Vuletića, velikog prijatelja prirode, biciklizma i jednog od zaslužnijih pojedinaca za razvoj cikloturizma na ovom području. Nikša je od samih početaka bio dio Ćiro projekta, aktivno podržavao svaku inicijativu i svojim entuzijazmom ostavio neizbrisiv trag.

Nikša je bio više od suradnika – bio je prijatelj, čovjek s vizijom i srcem. Ova biciklijada posvećena je njemu, njegovoj ljubavi prema prirodi i vjeri u projekt Ćiro. Vjerujemo da nas je gledao odozgo, sretan što nastavljamo ono u što je i sam vjerovao“, kazao je Toni Zorić, predsjednik udruge HerzegovinaBike.

Na cilju u Ravnom, bicikliste je dočekao načelnik Općine Ravno, gospodin Andrija Šimunović, koji je još jednom potvrdio dugogodišnju posvećenost ove male hercegovačke općine razvoju biciklističke infrastrukture i promociji aktivnog turizma.

Nakon dolaska, sudionicima je organiziran ručak i druženje u Hotelu Stanica Ravno, a sudionicima je također omogućena posjeta UNESCO špilji Vjetrenici – prirodnom biseru, koji se nalazi tik uz trasu Ćiro staze.

Biciklijada se realizira uz financijsku potporu: Općine Ravno, Spilja Vjetrenica, tvrtke HT Eronet, Continental Tires, Turističke Zajednice HNŽ/K, Škoda Apolo, agencije REDAH i Capriolo SC Mostar, a u cilju promocije „Južne Hercegovine i Uskotračne pruge Ćiro“.

Organizatori poručuju kako biciklijade poput ove nisu samo sportski događaji – one predstavljaju snažan alat promocije cikloturizma, očuvanja baštine i aktivnog povezivanja ljudi kroz prirodu i zajedništvo. Cikloturizam u Hercegovini još je u razvoju, ali interes domaćih i stranih posjetitelja svakim danom raste.

Udruga HerzegovinaBike već najavljuje novu biciklijadu koja će se 01.06.2025 godine održati na dionici između Hutova i Neuma, te poziva sve ljubitelje biciklizma da prate njihove aktivnosti putem društvenih mreža i web stranice Udruge HerzegovinaBike.

Najnovije

Vlada HNŽ-a: 12.000.000,00 KM bolnicama i domovima zdravlja u Županiji

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je sjednici usvojila Izvješće...

Više od 700 mladih atletičara iz šest zemalja stiže na Atletski miting u Mostaru

Mostar će 18. travnja 2026. godine postati regionalni centar...

Don Mirko Šimić za Kompas: Dok svijet tone u kaos, Veliki tjedan poziva na povratak Bogu – apokalipsa nije u rukama političara

https://www.youtube.com/watch?v=-3Ehw17WgXQ&t=1s Ravnatelj Caritasa Vrhbosanske nadbiskupije don Mirko Šimić u emisiji...

Mostarska publika oduševljena novom predstavom HNK Mostar

U Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače sinoć je održana...

2.Regionalna kontroling konferencija u BiH – osigurajte early bird kotizaciju

U organizaciji poslovnog portala Financa.ba, 23.4.2026. u Hotelu Buna održava se druga po redu...

Međunarodni natječaj digitalne umjetnosti 2026. – poziv umjetnicima iz cijelog svijeta

Akademija likovnih umjetnosti Sveučilišta u Mostaru, Bosna i Hercegovina,...

Rekordno tromjesečje darivanja krvi u ŽZH, Violeta postavila federalni rekord u privatnom sektoru

U prva tri mjeseca 2026. godine na području Županije...