Dragan Čović održao sastanak s veleposlanicom Italije Nj. E. Sarah Eti Castellani

Danas je u Domu HDZ-a BiH održan radni sastanak predsjednika Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine dr. Dragana Čovića s veleposlanicom Italije u Bosni i Hercegovini, Nj. E. Sarah Eti Castellani.

Na današnjem sastanku razgovarano je o temama vezanim za budućnost Bosne i Hercegovine, stabilnost regije i europski put zemlje. 

Dr. Čović i veleposlanica Castellani složili su se da je ubrzanje reformskih procesa u Bosni i Hercegovini od ključne važnosti za nastavak puta prema članstvu u Europskoj uniji. Posebno je naglašena potreba za daljnjim jačanjem političkog dijaloga, koji mora biti stabilan i konstruktivan kako bi se osigurao napredak na svim razinama vlasti.

Na sastanku je istaknuta važnost funkcioniranja svih institucija, kako na razini BiH, tako i na entitetskim razinama. Dodao je da su dijalog i suradnja između političkih subjekata ključni za održavanje stabilnosti i sigurnosti.

Međusobni odnosi dviju država prepoznati su kao vrlo zadovoljavajući, a obje strane složile su se da postoje veliki potencijali za daljnje unaprjeđenje suradnje, osobito u područjima gospodarstva, kulture, obrazovanja i infrastrukture. Predsjednik Čović izrazio je zahvalnost Italiji na dosadašnjoj podršci Bosni i Hercegovini, ističući kako će ta suradnja biti još važnija u narednim godinama. U tom kontekstu, istaknuto je da će Italija biti zemlja partner Međunarodnog sajma gospodarstva u Mostaru, što dodatno potvrđuje jačanje gospodarskih veza između dviju država.

Susret je bio prilika za razmjenu mišljenja o važnim političkim i ekonomskim pitanjima te za potvrdu zajedničke predanosti stabilnosti, reformama i daljnjem razvoju odnosa između BiH i Italije.

Najnovije

Uskrsna čestitka Gradonačelnika Mostara

Svim sugrađanima  koji Uskrs slave po julijanskom kalendaru upućujem ...

Što nudi ovogodišnji zabavni program na Mostarskom sajmu

Približava nam se još jedan Mostarski sajam, a to...

Roman “U kasno ljeto” Magdalene Blažević ušao u uži izbor za Dublin Literary Award

Roman “U kasno ljeto” Magdalene Blažević ušao je u...

Dani nutricionizma na APTF-u: Naglasak na edukaciji, praksi i povezivanju zajednice

U sklopu Tjedna znanosti i umjetnosti Sveučilišta u Mostaru,...

Gala koncert HNK Mostar – izvedba suite „Isus, Sin Čovječji“

Mostarsku publiku 13. travnja u 18 sati u Hrvatskom...

Novo izdanje maraka HP Mostar „EUROPA 2026.“

Prvo izdanje poštanskih maraka EUROPA tiskano je 1956. godine,...

Učenici Srednje škole Donji vakuf posjetili Univerzitet “Džemal Bijedić” u Mostaru

U okviru organizirane posjete, učenici Srednje škole Donji Vakuf...

Uskrsna čestitka HKD “Napredak” Glavna podružnica Mostar

Svim vjernicima koji Uskrs slave po julijanskom kalendaru želimo...