Sv. Eerhard, biskup (+ oko 720)

Sv. Erhard je živio u doba poslije seobe naroda, a to je doba pokrštenje europskih naroda bilo od odlučujuće važnosti. Današnji svetac na europsko tlo dolazi iz daleke Škotske, a nakon biskupskog posvećenja započinje misionarsko djelovanje po raznim krajevima.

Osniva veliki broj samostana, od kojih neki djeluju i danas, kako bi kao žive stanice vjere zračile svjetlo i toplinu kršćanskog života. Biskup Regensburga, današnji svetac, odlikovao se askezom i dušobrižničkim žarom kojega je prenosio i na svoje suradnike.

Budući da je bio prava apostolska duša nije mogao biti neprestano u svom biskupskom gradu nego je neprestano putovao i propovijedao Kristovu vjeru. U večer života Erhard se opet vratio u svoj Regensburg gdje je i umro oko 720. g. Svetim ga je proglasio papa Leon IX. godine 1052.

ktabkbih.net/obican.info

Najnovije

Svečano otvoren Borsa Open 2025: „Mostar i Bosna i Hercegovina europsko središte judo-a“

U sportskoj dvorani na Bijelom Brijegu u Mostaru danas...

Sutra počinje jubilarno deseto izdanje konferencije „PR, Media & Sport Days 2025“

Grad Mostar i Sveučilište u Mostaru će od sutra...

Tim Bosne i Hercegovine zasjao na Međunarodnoj robotičkoj olimpijadi u Panami

Tim Bosne i Hercegovine uspješno je završio učešće na Međunarodnoj...

Međunarodna konferencija „Mir kao temelj, integracije kao budućnost BiH i Zapadnog Balkana“

Paneuropska unija Bosne i Hercegovine i Zaklada Ljudsko bratstvo...

HDZ 1990: Sjećanje, zahvalnost i molitva povodom Svih svetih i Dušnog dana

Povodom blagdana Svih svetih i Dušnog dana, Hrvatska demokratska...

Pokreni se sportom, reci NE ovisnosti

U sklopu projekta „Sport DA – ovisnost NE“ održana...