Župa sv. Ivana Apostola i Evanđelista u Mostaru organizira Nightfever

I ove godine župa sv. Ivana Apostola i Evanđelista u Mostaru organizira tradicionalnu večer otvorene crkve – Nightfever, koji će se održati 31. 10. 2024., na uočnicu svetkovine Svih svetih.

Program počinje najvećom molitvom, svetom Misom u 18 sati, nakon koje slijedi euharistijsko klanjanje, koje će pjesmom animirati zborovi koji djeluju u našoj župi kao i mladi iz župnog pokreta BIOS koji su za tu večer pripremili meditacije. Za vrijeme klanjanje mladi će također izaći na ulice našega grada i prolaznicima dijeliti svijeće, koje oni mogu zapaliti u crkvi. Zapaljene svijeće ostaju gorjeti u crkvi kada ljudi pođu dalje kao znak njihovih namjera. Svijeće žarko gore u tamnoj crkvi; njihovo svjetlo širi nadu i povjerenje i daje Nightfeveru njegovu posebnu atmosferu.

Ovim putem pozivamo sve građane grada Mostara na molitvu, pjesmu, ispovijed i razgovor. Svatko je dobrodošao i može zapaliti svijeću u crkvi, pomoliti se, poslušati pjesmu, ispovjediti se ili razgovarati s nekim od svećenika koji će tom prigodom biti na raspolaganju. Dobra je ovo prilika i da se vjernici pripreme za svetkovinu Svih Svetih u kojoj slavimo sve one dobre ljude, koje i mi poznajemo, a nisu službeno proglašeni svetima od Katoličke Crkve. To je također poticaj i svima nama da kroz molitvu i pjesmu nađemo put do naše svetosti.

Najnovije

Likarija donosi novu navijačku himnu

"Dovedite mi sto tisuća Hrvata i osvojiti ću čitavi...

Kosačom plovili Krnjićevi stihovi na hrvatskomu i španjolskomu jeziku

Španjolsko i španjolsko-rumunjsko izdanje pjesničke uspješnice hrvatskoga pjesnika i...

Obavijest o početku proljetne deratizacije na području HNŽ-a

Zavod za javno zdravstvo Hercegovačko-neretvanskog županije obaviještava javnost da...

Buhač na Festivalu Vinske ceste: Želim da Hercegovinu sve više slavimo kao globalno prepoznat i priznat turistički brend

Treće izdanje Festivala Vinske ceste Hercegovine svečano je sinoć...

Održan okrugli stol „Snaga hrvatske mreže: priče koje pokreću prilike

U ozračju zajedništva, suradnje i povezivanja Hrvata iz domovine...

FIS u Mostaru zapošljava prodavača

Trgovačko društvo FIS d.o.o. za potrebe prodajnog centra u...

Vodeći svjetski stručnjaci iz dječje kirurgije i urologije u Mostaru, potvrda važnosti povezivanja i suradnje

U Mostaru je otvoren XXI. međunarodni simpozij dječje kirurgije...

Marija Buhač dobila titulu veleposlanice Vinske ceste Hercegovine

Vijeće Vinske ceste Hercegovine dodijelilo je predsjednici Vlade Hercegovačko-neretvanske...