Projekcije filmova 29. Sarajevo Film Festivala danas neće biti održane

Na osnovu Odluke Vlade Federacije Bosne i Hercegovine o proglašenju Dana žalosti prema kojoj se na ovaj dan ne održavaju programi kulturno-zabavnog karaktera na javnim mjestima, Sarajevo Film Festival obavještava svoju publiku i javnost da se danas, 16. kolovoza, projekcije filmova Sarajevo Film Festivala neće održati. Također neće biti održane ni projekcije filmova u sklopu Sarajevo Film Festivala u Mostaru i Tuzli.

Povodom zločina u Gradačcu, Sarajevo Film Festival danas u 10.30 sati na Festivalskom trgu organizira javni razgovor na temu “Femicid u filmu, televiziji i novim medijima”. Na panelu će o umjetničkim i medijskim reprezentacijama nasilja nad ženama govoriti filmski stvaraoci koji su se tom temom bavili u vlastitom radu i kroz društveni angažman: redateljice Aida Begić, Vanja Juranić, Kumjana Novakova, redatelj Ademir Kenović i glumica Nadine Mičić, a razgovor će moderirati Nebojša Jovanović.

Ovaj će panel biti jedini javni događaj u današnjem programu 29. Sarajevo Film Festivala.

Dan žalosti ćemo ispratiti dostojanstveno, uz poruku „Solidarnost sa svim žrtvama nasilja nad ženama“.

Najnovije

Uvjerljiva pobjeda Mostara za kraj regularnog dijela prvenstva

Seniori HKK Mostar upisali su sigurnu i uvjerljivu pobjedu...

Gradonačelnik Kordić istrčao humanitarnu utrku u sklopu Mostar Run Wekenda

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić istrčao je humanitarnu utrku...

Svjetski dan voda 2026. – „Voda i rod“: Ravnopravno sudjelovanje u upravljanju vodnim resursima

Povodom Svjetskog dana voda, koji se svake godine obilježava...

Sveučilište u Mostaru i HINA potpisali sporazum o suradnji: Povezivanje akademske zajednice i relevantnih medijskih institucija

Potpisivanjem sporazuma o suradnji između Sveučilišta u Mostaru (SUM)...

Sveučilište u Mostaru organizira Tjedan znanosti i umjetnosti

Sveučilište u Mostaru od 23. do 27. ožujka 2026....

Dizajn talk s Modrom Stijenom: Kako dizajneri danas koriste kamen i keramiku u interijerima?

U programu Običnog radija emitirana je nova epizoda emisije...

NIKŠA predstavio novu pjesmu „Kriva žena“: Iskrena balada o ljubavi i pogrešnim izborima

Glazbenik Nikša Jurinović, kojeg publika pamti iz popularnog dua...

Sveučilište u Mostaru predstavlja nove vizuale upisne kampanje: „Jedan je prvi korak! Jedno je Sveučilište!“

Sveučilište u Mostaru predstavlja nove vizuale upisne kampanje pod...