Dan žalosti u cjelokupnoj Federaciji Bosne i Hercegovine

Vlada Federacije BiH proglasila je za danas (utorak, 8. listopada) Dan žalosti na cjelokupnomu prostoru FBiH zbog katastrofalnih poplava koje su pogodile gradove i općine u Hercegovačko-neretvanskoj i Srednjobosanskoj županiji.

Sukladno jučerašnjemu zaključku sa svojega izvanrednog zasjedanja, Vlada HNŽ-a slijedi odluku više razine vlasti i podsjeća kako se za trajanja Dana žalosti zastave ističe na polovici koplja, ne održava programe kulturno-zabavnoga karaktera, dok mediji svoje programske sadržaje odnosno ugostiteljski rad svojih objekata trebaju prilagoditi prirodi Dana žalosti.

Vlada HNŽ-a i ovom prigodom upućuje duboku sućut obiteljima smrtno stradalih žrtava bujičnih poplava koje su pogodile Jablanicu i Konjic, prenoseći ovim putom izraze sućuti i riječi potpore pristigle u Ured predsjednice Vlade HNŽ-a s niza adresa domaćih i stranih vlada, raznih ustanova, institucija i agencija.

Najnovije

Orašje ususret Danima hrvatskog filma: trajna poveznica s hrvatskim kulturnim prostorom

Ime Ive Gregurevića u Orašju nije samo dio filmske...

Sindikati obrazovanja HNŽ-a: Vlada nas je dovela na dno Federacije po visini primanja

Predstavnici četiriju sindikata obrazovanja u Hercegovačko-neretvanskoj županiji reagirali su...

Zaštita rijeke Bunice sastavni je dio projekta izgradnje autoceste na Koridoru Vc

Predmetnim sustavom u rijeku Bunicu ne ispuštaju se vode...

FIS Plus sedmica – kupujte povoljno u FIS centrima

Ovotjedna akcija „FIS Plus sedmica“ kupcima u FIS centrima...

Pučanstvo Posušja darovalo 48 doza krvi

U utorak, 7. srpnja 2026. godine, u kinodvorani u...

Buhač i Kordić obišli posade air tractora zahvalivši svim gasiteljima požara u HNŽ-u na požrtvovnosti i hrabrosti

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač i gradonačelnik Grada...

Kristijan Trampuž predstavio spot za novu pjesmu „Sreći je imel al’ sretan ni bil“

Kristijan Trampuž predstavio je novu pjesmu zanimljivog i upečatljivog...