Miro Bulj u Saboru: Marka Juriča osudiše jer je četniku rekao da je četnik

Mostov zatupnik Miro Bulj u slobodnom govoru u Saboru govorio je o presudi novinaru Marku Juriču koji je pravomoćno osuđen na 10 mjeseci zatvora, Uz rok kušnje na dvije godine. Osuđen je na temlju prijave Milorada Pupovca i Srpskog narodnog vijeć.

Bulj je Pupovca i SNV je prozvao zbog udara na medijske slobode: “Novinar Marko Jurić je osuđen zbog toga što je rekao četniku da je četnik, Porfiriju koji je pjevao četničke pjesme”, kazao je Bulj.

Činjenica je da je Bulj nazvao Porfirija četnikom, ali isto tako govorio je o pjevanju te pjesme koje se dogodilo, to smo svi vidjeli, uključio se u raspravu i predsjednik Sabora Gordan Jandroković kazavši da postoje snimke i da je Porfirije osobno priznao da je pjevušio četničke pjesme znajući o kakvoj se pjesmi radi.

“Četnik je četnik”, ponovio je Bulj i pustio na zvučnik mobitela pjesmu koju je Porfirije pjevao, zbog čega je dobio opomenu.

Kada o slobodi medija govori gradonačelnik koji je prvi i jedini zabranio izložbu motiva srpskog folklora onda nam je jasno koliko u slobodarskom duhu vodi taj grad, uzvratila je Jeckov.

Zekanović je podsjetio da su Most i SDSS u koaliciji u Šibenko-kninskoj županiji nazvavši njihovo prepucavanje igrokazom.

Jeckov je u slobodnom govoru upozorila i na ovogodišnje kašnjenje isplata potpora poljoprivrednim proizvođačima.

“Nikada se nije dogodilo da Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju toliko kasni s isplatama a postojala je i prijetnja od gubitka akreditacije”, rekla je.

D.M. /Foto: pxll

Najnovije

Nove nagrade Lutkarskog kazališta Mostar za predstavu Utopija

Ansambl Lutkarskog kazališta Mostar je od 12.-18.9.2025. godine sudjelovao...

Vlada HNŽ-a: 776.100,00 KM za nabavu školskih udžbenika za osnovnoškolce

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je, 50. redovitoj sjednici,...

Dubravko Šimić o Mobizz-u 2025: U Mostaru se održava jedan od najznačajnijih poslovnih događaja godine

Nakon uspješnog premijernog izdanja, Mobizz konferencija vraća se u...

Sedamdeset Dani berbe grožđa počeli športskom tribinom

Športskom tribinom sinoć su službeno otvoreni 70. Dani berbe...

Povjesničarka raskrinkala komunistički poklič: ‘Pod njim nijedno selo nije oslobođeno’

Pozdrav "Za dom spremni" izaziva duboke podjele u hrvatskoj...