Osnivač legendarnog yammata Aleksandar Ljiljak najavljuje prvi samostalni koncert povodom 25 godina karijere

Aleksandar Ljiljak jedan je od autora koji su obilježili početak novog milenija. Koncertom naziva “Ljiljak25” obilježava 25 godina karijere što je ujedno i prvi samostalni nastup u 25 godina karijere – 12. listopada u zagrebačkom klubu Peti Kupe.

Ljiljkova karijera krenula je 1998. pokretanjem neprežaljene grupe yammat, s kojom je svirao i za koju je pisao i producirao pjesme od kojih se posebno izdvaja jedan od njihovih najvećih hitova “Putujem”.  

Kad sam počinjao s yammatom, odbijao sam svirke jer sam mislio da imamo premalo autorskog materijala. Kasnije sam provodio toliko vremena u studiju i bio prezaposlen pozadinskom muzikom da nije ostalo kapaciteta za nastupe“, objašnjava Ljiljak.

Svoj talent prenio je na male ekrane kroz skladanje pozadinske glazbe.  Između 2005. i 2012. skladao je za preko 900 epizoda jedne od najuspješnijih domaćih serija uopće – “Zabranjenu ljubav”, za TV serije “Dobre namjere”, “Hitna 94”, “Periferija City”, “Bandićevi”, “Ljubav je na selu” te dvije sezone “Ruže vjetrova”.

Skladao je i naslovnu temu za dokumentarni film “Lice glumice” za koju je tekst pisao veliki Arsen Dedić, a otpjevala ju Ivana Vrdoljak Vanna.

Za Natali Dizdar napisao je jednu od njenih najpoznatijih pjesama “Dan po dan”, a kao osnivač Headoneasta s kojim djeluje već 20 godina, nanizao je veliki broj hitova koji su poharali radijski eter. 

Onda sam uzeo pauzu, objavljivao tek singl ili dva godišnje i osjetio želju da svoju muziku izvodim s bendom pred publikom. Prva postaja je Peti kupe 12.10. i nadam se da će oni koji su voljeli yammat i Headoneast doći na koncert i da ćemo skupa uživati“, nadodaje raspoloženi kantautor.

Ulaznice su puštene u prodaju po “early bird” cijeni od 12 EUR do 15. kolovoza, nakon čega je redovna cijena 15 EUR, dok će na dan koncerta cijena biti 20 EUR

Ulaznice se mogu kupiti online preko sustava Entrio.hr kao i na svim njihovim prodajnim mjestima.

Najnovije

Tvrtka TT kabeli traži više djelatnika

Tvrtka TT kabeli d.o.o. Široki Brijeg raspisuje natječaj za...

Potpora Vlade HNŽ-a održavanju Europskoga prvenstva u mušičarenju u Mostaru

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač primila je u...

OSI MEN otvara Prvi pčelinjak za žrtve mina i osobe s invaliditetom u BiH

OSI MEN otvara Prvi pčelinjak za žrtve mina i...

Predsjednici vlada HNŽ-a i ZHŽ-a s federalnim ministrima o Prednacrtu zakona o vodnim uslugama u FBiH

Federalni ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Kemal Hrnjić i...

Fakultet zdravstvenih studija organizira Tjedan posvećen podizanju svijesti o multiploj sklerozi

Povodom obilježavanja Svjetskog dana multiple skleroze, Fakultet zdravstvenih studija...

Marin Topić za Kompas: Sudski goniti ko’ Herceg-Bosnu nazove takozvana – osujećen je plan uništenja Hrvata u BiH

https://www.youtube.com/watch?v=_yV1UGwM-IY „Donald Trump i Max Primorac spasili su Hrvate od...

Mostar domaćin III Međunarodne konferencije „Izazovi tržišta nekretnina”

Mostar je domaćin III. Međunarodne konferencije „Izazovi tržišta nekretnina“...

Amela Hrbat: Gotovo trećina europskog zakonodavstva odnosi se na okoliš

U okviru projekta „Priroda pamti – ostavi trag, a...