Vlada HNŽ-a pokrovitelj Blidinje Bike Festivala

Organizatori manifestacije ”Blidinje Bike Festival” koja se održava sedmu godinu zaredom, ali prvi put kao događaj više razine odnosno kao Balkansko prvenstvo, uz odobrenja Balkanskoga i Svjetskoga biciklističkog saveza, predstavili su danas predsjednici Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Mariji Buhač projekt ovogodišnjega događaja.

Predsjednik Biciklističkoga saveza BiH Toni Zorić naglasio je turistički i gospodarski značaj kako samoga projekta koji prerasta u tradicionalan ljetni događaj u Parku prirode Blidinje, tako i činjenice da ove godine rade veliki iskorak u smislu okupljanja biciklista iz otprilike 20 europskih zemalja, s više stotina sudionika na stazama od 56 i 85 km.

– Svjetski biciklistički savez odobrio nam je organizaciju utrke prve klase, s krajnjom intencijom organiziranja Europskoga prvenstva u Hercegovini, očekivano kroz predstojeće četiri godine. Projekt je iznimno složen, velik i sveobuhvatan, jer kroz tri dana, s otvorenjem 12. srpnja, osim službene utrke, isplanirali smo obiteljski rekreativni dan, prigodni sajam biciklističke opreme i autohtonih hercegovačkih proizvoda, ali i naše turističke ponude. Kako Blidinje administrativno pripada prostoru triju županija, tako su u organizaciju uključeni i obiteljski obrti, mala gospodarstva, ugostitelji i turistički djelatnici s prostora HNŽ-a, ZHŽ-a i HBŽ-a – pojasnio je Zorić.

Osim njega, o projektu su govorili i Marija Vukoja, čelnica projekta ”Visit Blidinje” te Ivan Jurilj, ravnatelj Ureda za europske integracije pri Vladi ZHŽ-a, godinama aktivno uključen u projekte razvitka cikloturizma i brendiranja Hercegovine kao jedinstvenoga turističkog proizvoda.

– Ovo je ozbiljan projekt na tragu razvitka turizma ne samo u HNŽ-u, nego Hercegovini kao regiji i zavrjeđuje našu pozornost i potporu. Cikloturizam nedvojbeno je jednom od najpotentnijih turističkih grana ovoga podneblja i, kao takva, prirodno se nameće među naše strateški bitne aktivnosti, osobito u svjetlu priprema izradbe Strategije razvitka turizma HNŽ-a. Potpora Vlade HNŽ-a ne će izostati, a mišljenja sam kako, zajedno s kolegama iz susjednih županija, moramo snažno podupirati ideje i projekte koji vode stvaranju jedinstvenoga hercegovačkog turističkog brenda koji nas čini globalno vidljivijima i privlačnijima. Balkansko, sutra i Europsko biciklističko prvenstvo u našemu prirodnom biseru, Parku prirode Blidinje, svakako je jedan od takvih – zaključila je Buhač.

Najnovije

Zvijezde pod otvorenim nebom: Kantarevac ovog ljeta postaje epicentar glazbenih večeri u Mostaru

Ovoga ljeta Mostar ponovno postaje nezaobilazna destinacija za sve...

Dizajn talk s Modrom Stijenom: Stol kao središte doma – kako pametno odabrati blagovaonski stol?

U programu Običnog radija emitirana je nova emisija „Dizajn...

Projekt prekogranične suradnje Cross-Border HealthTech Venture Builder

U okviru projekta Cross-Border HealthTech Venture Builder, koji se...

Andrea Šušnjara ohrabrena podrškom svog dečka i Tončija Huljića objavila pjesmu “Ljubavni kockari”

Pjevačica Andrea Šušnjara objavljuje novu pjesmu, snažnu baladu “Ljubavni...

EU odlučno kažnjava ilegalni IPTV – vrijeme je za konkretne korake i u BiH

Ilegalna distribucija IPTV sadržaja nije samo narušavanje tržišnih pravila...

Mostar : Konferencija “Europa za građane – vrijednosti koje nas povezuju”

Konferenciju pod nazivom "Europa za građane – vrijednosti koje...

Ljubuški srednjoškolci darovali 54 doze krvi

U četvrtak, 12. ožujka, u Ljubuškom je održana akcija...