U Mostaru otvoren prvi festival “Vinske ceste Hercegovine”

Dvodnevni festival ”Vinske ceste Hercegovine” otvoren je večeras u Mostaru s misijom predstavljanja Hercegovine kao jednoga od ključnih odredišta globalnoga vinskog turizma ističući tradicionalnu pripremu vina karakterističnu za ovu regiju, potom poticanja uključenosti svih dionika u ove procese i promoviranja hercegovačkih vinogradara, vinara i obrtnika.

U pozdravnomu govoru okupljenima, predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač istaknula je kako su vinogradarstvo i vinarstvo istinski hercegovački brend.

Eno-gastronomski turizam jedna od snažnih turističkih grana današnjice koja kreira nova radna mjesta, jača lokalnu zajednicu i izrasta u motor-pokretač razvitka cijele regije. No, ne smijemo gubiti iz vida da, ma koliko priča bila uspješna, stvarni uspjeh počiva na neprekinutom ulaganju u nova znanja i vještine, u edukaciju i usavršavanje, u stalnu nadgradnju naše ukupne ponude. Turist odnosno potrošač 21. stoljeća ima visoke standarde i mi moramo biti kapacitirani tomu odgovoriti na najbolji mogući način. Vlada HNŽ-a Vinsku cestu Hercegovine poima strateškim ogrankom naše velike gospodarske grane koja se zove turizam i kojoj, u skladu sa svojim smjernicama, strategijama i programima, nastojimo dati snažan vjetar u leđa. Vi stapate poljoprivrednu proizvodnju, gastronomiju, ugostiteljstvo, kulturnu i povijesnu baštinu i sva naša prirodna bogatstva u jedinstvenu turističku ponudu koja nas slavi u cijelomu svijetu. To je i naš strateški pogled na budućnost i razvitak HNŽ-a. Zato i jesmo stali uz vas, zato vam od srca čestitam i želim da ovaj festival preraste u tradiciju koja će nas okupljati godinama“, poručila je Buhač.

Najnovije

Sezonski posao u Dolini Neretve: Traže se radnici za branje mandarina

U Dolini Neretve uskoro počinje sezona branja mandarina, a...

Caritas BiH dodijelio 45.000 KM devet mladih poduzetnika u Mostaru i Banjoj Luci

Nakon završenih obuka i predstavljanja svojih poslovnih ideja pred...

Adi Šoše predstavlja novu pjesmu i video spot „Vila“

Jedan od trenutno najpopularnijih mladih pjevača u regiji,  Adi...

Marko Lazanin i TS Sanjalice predstavljaju singl i spot Rodnom selu, vratit ću seja

Skladba Rodnom selu, vratit ću se ja još je jedan osvrt na...

BLAGDAN SV. ĆIRILA I METODA: Dan Hrvatskog kulturnog društva Napredak

Dana 5. srpnja, obilježava se Dan Hrvatskog kulturnog društva...

Direktoru dm-a BiH Damiru Šloselu uručena prestižna nagrada „Europski najmenadžer i najkompanija“

Na 46. svečanoj dodjeli nagrada u organizaciji Direkcije europske...

Nek vas ponese “Plima ljubavi”:

Nova pjesma Lucije Marcelić & Pink Noisea "Plima ljubavi"...