Medvedev objavio kartu Ukrajine

Dmitrij Medvedev, zamjenik šefa Vijeća sigurnosti Rusije i saveznik predsjednika Vladimira Putina, rekao je da je Ukrajina dio Rusije i isključio mirovne pregovore s aktualnim ukrajinskim vodstvom. U ratobornom govoru u južnoj Rusiji Medvedev je rekao da će Rusija nastaviti sa “specijalnom vojnom operacijom” sve dok druga strana ne kapitulira, dodavši da će se “povijesni dijelovi Rusije vratiti kući”.

Medvedev je govor održao ispred zemljovida Ukrajine koji prikazuje tu zemlju kao krnji teritorij stiješnjen uz Poljsku, s Rusijom koja u potpunosti kontrolira istok, jug i obalu Crnog mora. “Jedan od bivših ukrajinskih vođa je u nekom trenutku rekao da Ukrajina nije Rusija. Taj koncept mora zauvijek nestati. Ukrajina je definitivno Rusija”, rekao je Medvedev.

Isključio je mogućnost mirovnih pregovora s aktualnim ukrajinskim vodstvom na čelu s predsjednikom Volodimirom Zelenskim i poručio da će svaka buduća ukrajinska vlada, ako bude htjela pregovarati, morati prepoznati novu realnost na terenu.

Teritoriji na obje obale Dnjepra dio su ruskih strateških i povijesnih granica, naglasio je Medvedev. “Zato su svi pokušaji da ih se nasilno promijeni, da se žive odsjeku, osuđeni na propast”, ​​dodao je. Komentirajući odnose Istoka i Zapada, Medvedev, koji optužuje američke specijalne snage i vojne savjetnike da vode rat protiv Rusije, rekao je da su odnosi Moskve i Washingtona gori nego tijekom Kubanske krize 1962.

Najnovije

Tvrtka TT kabeli traži više djelatnika

Tvrtka TT kabeli d.o.o. Široki Brijeg raspisuje natječaj za...

Potpora Vlade HNŽ-a održavanju Europskoga prvenstva u mušičarenju u Mostaru

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač primila je u...

OSI MEN otvara Prvi pčelinjak za žrtve mina i osobe s invaliditetom u BiH

OSI MEN otvara Prvi pčelinjak za žrtve mina i...

Predsjednici vlada HNŽ-a i ZHŽ-a s federalnim ministrima o Prednacrtu zakona o vodnim uslugama u FBiH

Federalni ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Kemal Hrnjić i...

Fakultet zdravstvenih studija organizira Tjedan posvećen podizanju svijesti o multiploj sklerozi

Povodom obilježavanja Svjetskog dana multiple skleroze, Fakultet zdravstvenih studija...

Marin Topić za Kompas: Sudski goniti ko’ Herceg-Bosnu nazove takozvana – osujećen je plan uništenja Hrvata u BiH

https://www.youtube.com/watch?v=_yV1UGwM-IY „Donald Trump i Max Primorac spasili su Hrvate od...

Mostar domaćin III Međunarodne konferencije „Izazovi tržišta nekretnina”

Mostar je domaćin III. Međunarodne konferencije „Izazovi tržišta nekretnina“...

Amela Hrbat: Gotovo trećina europskog zakonodavstva odnosi se na okoliš

U okviru projekta „Priroda pamti – ostavi trag, a...