Vlada HNŽ-a: Tri milijuna i 400 tisuća maraka za sanaciju ceste na području Grada Konjica i Općine Jablanica

Na današnjoj, 13. žurnoj telefonskoj sjednici Vlada Hercegovačko-neretvanske županije je usvojila Odluku o odobravanju novčanih sredstava iz Proračuna HNŽ-a za 2024. godinu na ime „Interventne sanacije posljedica poplava na području Grada Konjica i Općine Jablanica na mreži regionalnih cesta R-437 i R-418b“ u iznosu od 3.400.000,00 KM i Odluku o pokretanju javne nabave po navedenoj odluci.

Interventna sanacija cesta, od posljedica poplava na području Grada Konjica i općine Jablanica, a poradi normaliziranja života je prioritetna i zahtjeva žurno angažiranje izvođača radova. Na prijedlog Ministarstva prometa i veza HNŽ-a, Vlada je prihvatila da se odabir najpovoljnijega ponuditelja izvrši putem pregovaračkoga postupka bez objave javne nabave.

Naime, na regionalnoj cesti R-437, gdje ima više prekida, nije moguće normalno odvijanje prometa. Također, na navedenu regionalnu cestu priključuje se nekoliko lokalnih cesta koje povezuju 24 sela i zaseoka, gdje su, također, evidentirana značajna oštećenja.

Procjena vrijednosti radova urađena je na temelju obilaska terena, snimanja dronom kao i korištenjem baze podataka o tim cestama i iznosi 3.400.000,00 KM. Radovi koji bi se trebali izvoditi su: široki otkop kategorije 3. i 5., nabava, dovoz i ugradnja nasipa od tvrde stijene, nabava, transport i ugradnja nevezanoga nosivoga sloja, nabava, transport i ugradnja čelika, nabava, transport i ugradnja armirano-betonskih gabiona i dr.

Najnovije

Pekara „Suncokret“ Mostar zapošljava: otvorena pozicija za rad u prodaji

Tvrtka Tihomir Mišić d.o.o. Mostar (pekara „Suncokret“) raspisuje oglas...

Prilika za posao u Mostaru: Elektro mont traži skladištara u veleprodaji

Elektro mont d.o.o. proširuje svoj tim te raspisuje natječaj...

Minipex Mostar širi tim: otvoren natječaj za skladišnog djelatnika

Tvrtka Minipex iz Mostara nastavlja s razvojem poslovanja i...

Matej Čeko novom pjesmom „Za mladence“ slavi ljubav i zajedništvo

Mladi i talentirani glazbenik Matej Čeko iz Livna predstavio...

SHOPPING DAYS u FIS-u Ljubuški: Popusti do 25 % na širok asortiman

U petak, 24. i subotu, 25. travnja 2026. godine,...

Svjetski dan knjige i autorskih prava u Narodnoj knjižnici HNŽ Mostar

Povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja)...

Izabrano najljepše pismo u BiH!

Završen je 55. Međunarodno natjecanje u pisanju pisama za...

HT Eronet i MoStart 2026: Mostar u znaku digitalne budućnosti obrazovanja

U Kampusu Sveučilišta u Mostaru otvoreno je četvrto izdanje...